Johannes von Thadden nowym prezesem Airbus Poland

Johannes von Thadden (fot. Airbus)

Johannes von Thadden został nowym prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Airbus Poland S.A., polskiej spółki Airbus Defence and Space. Pokieruje zespołem prawie 800 pracowników w jednej z największych polskich firm lotniczych, zajmującej się produkcją, obsługą, naprawami i modernizacją samolotów wojskowych Airbusa oraz produkcją elementów do samolotów cywilnych. Będzie też nadzorował Wydział Usług Lotniczych w Mielcu oraz wspierał aspiracje polskiej spółki w sektorze kosmicznym.

„Airbus współpracuje z Polską od blisko 20 lat, rozwijając swoje możliwości przemysłowe w Warszawie i włączając polskich partnerów do lokalnego łańcuch dostaw”, powiedział Johannes von Thadden. „Chcemy zwiększać efektywność i kompetencje naszych pracowników oraz wchodzić na nowe rynki, aby rozwijać nasz potencjał w sektorach lotniczym i kosmicznym, tak w Polsce jak i w działaniach eksportowych”.

Johannes von Thadden od lat związany jest z Airbusem. Prowadził projekty firmy we Francji i Niemczech, odpowiadał też za rozwijanie biznesu kosmicznego Airbusa na świecie. Na nowym stanowisku zamierza wykorzystać bogatą wiedzę o Polsce, którą zdobył jako współprzewodniczący Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie. Johannes von Thadden jest Niemcem, mówi biegle po angielsku i francusku, komunikuje się też w języku polskim i hiszpańskim. Jest żonaty z Polką.

Na stanowisku w Airbus Poland zastąpi Manuela Heredia Ortiza, który obejmie nową funkcję w Airbus Spain.

Airbus jest obecny w Polsce od 2001 roku, kiedy to nabył fabrykę samolotów PZL Warszawa-Okęcie. Dziś zatrudnia blisko 900 osób w zakładach w Warszawie, Mielcu i  Łodzi.

Bieżąca działalność w Polsce obejmuje produkcję elementów kadłubów i wiązek elektrycznych do samolotów pasażerskich i wojskowych, w tym C295, A320, A340. Firma odpowiada również za modernizację i usługi MRO dla floty samolotów PZL-130 Orlik polskich Sił Powietrznych oraz i regionalnej floty samolotów C295.

Ponadto grupa prowadzi działalność badawczą i testową w centrum projektowania śmigłowców w Łodzi oraz zajmuje się certyfikowanym szkoleniem pilotów w Mielcu. Wraz z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w 2010 roku założył spółkę joint venture Astri Polska, która uczestniczy w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej.


Przeczytaj również:
Airbus Polska chce zmienić zasady wynagradzania pracowników; związkowcy protestują

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus