Indigo Partners zamówi dla swoich linii 50 airbusów A321XLR

A321 XLR, fot. Airbus

Fundusz Indigo Partners nabędzie dla trzech spośród należących do niego linii lotniczych 50 jednonawowych samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu nowego typu Airbus A321XLR. Podpisany już protokół ustaleń obejmuje zamówienie na 32 nowe egzemplarze A321XLR oraz konwersję 18 istniejących już zamówień na samoloty z rodziny A320neo.
 
Indigo Partners LLC z siedzibą w Phoenix w Arizonie to amerykański fundusz powierniczy, inwestujący na całym świecie w transport lotniczy. Indigo ma duże udziały w czterech tanich liniach lotniczych: Frontier Airlines (Stany Zjednoczone), JetSMART (Chile), Volaris (Meksyk) i Wizz Air (Węgry). Wszystkie one razem korzystają obecnie łącznie z 295 samolotów Airbus i oczekują realizacji zamówień złożonych a na kolejne 636.
 
Dwadzieścia zamówionych właśnie samolotów A321XLR trafi do linii Wizz Air, 18 do Frontier a 12 do JetSMART.


Spółka Airbus uroczyście ogłosiła wprowadzenie modelu A321XLR do swojej oferty podczas tegorocznego paryskiego Salonu Lotniczego. Będący kolejnym etapem ewolucji wersji A321neo samolot A321XLR może pochwalić się największym w historii zasięgiem wśród komercyjnych pasażerskich samolotów jednonawowych – jest w stanie pokonywać trasy o długości do 4700 mil morskich (ok. 8700 km), oferując przy tym bezkonkurencyjną ekonomikę paliwową. Mogąc zaoferować tak duży zasięg, dostępny dotąd wyłącznie w przypadku szerokokadłubowych samolotów projektowanych do połączeń międzykontynentalnych, A321XLR umożliwi liniom tworzenie nowych połączeń i czerpanie korzyści z niższych kosztów operacyjnych, w mniejszym stopniu obciąży środowisko, a pasażerom zapewni wyjątkową wygodę podróży.


 

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus