Aplikacja Skywise Parking Management ułatwia logistykę i powrót do eksploatacji samolotów

Samoloty uziemione z powodu pandemii COVID-19, fot. Traveller

Za sprawą nowej aplikacji geoprzestrzennej Airbusa linie lotnicze mogą teraz oznaczać uziemione samoloty i właściwie parkować je na lotniskach/w bazach (w hangarach, na drogach kołowania, przy rękawach, itp.), korzystając z otwartej platformy wymiany danych Skywise.

Aplikacja Airbusa pozwala liniom lotniczym szybko uzyskiwać kontekstowe dane techniczne, odnoszące się do wieku samolotu, najnowszych i nadchodzących kontroli, ostatniego remontu generalnego i inne. Dzięki niej przewoźnicy mogą łatwiej decydować, gdzie i w jakiej kolejności przechowywać poszczególne samoloty.

Aplikacja powstała w związku z pandemią COVID‐19, która zmusiła linie do uziemienia większości posiadanych flot. Program ułatwia śledzenie i ustalanie, które z ich statków powietrznych w jakiej lokalizacji są przechowywane i jakie zadania obsługowe należy wykonać, aby utrzymać ich zdatność do lotu. Ponadto przyda się, gdy popyt na loty pasażerskie wróci do czasów sprzed pandemii i linie lotnicze będą musiały wyszukać samoloty nadające się do najszybszego przywrócenia do eksploatacji. Aplikacja pomoże wtedy wygenerować listę kontrolną niezbędnych obsług konserwacyjnych, znacznie ułatwiając działanie przewoźników.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus