Airbus wprowadza nową wersję ACJ318
Firma Airbus wprowadziła do oferty nową wersję ACJ318 – ACJ318 Enhanced, który jest najmniejszym członkiem najnowocześniejszej rodziny samolotów korporacyjnych. Model oprócz kilku udoskonaleń oferuje klientom opcjonalnie elementy dodatkowe.
Od wejścia do eksploatacji w 2007 r., kiedy Airbus ACJ318 zaprezentował na rynku samolotów korporacyjnych najszerszą i najwyższą kabinę, samolot wyznaczył nowe standardy pod względem komfortu podróży, przestrzeni na pokładzie i swobody poruszania się.
Model ACJ318 Enhanced bazuje na sukcesie pierwszego modelu i wprowadza nowe elementy jako standardowe – bardziej eleganckie wykończenie kabiny, nowe siedzenia i wysokiej klasy system rozrywki pokładowej, a także paliwo-oszczędne sharklety, kabinę prysznicową oraz salę kinową.
Nowe cechy, które są standardem na pokładzie ACJ318 Enhanced obejmują wysklepiony sufit i przesłony okienne w całej kabinie, które zapewniają bardziej komfortowe odczucie i przyjemniejszy nastrój, nowe aranżacje oświetlenia górnego, system wywietrzników oraz oświetlenie LED w całej kabinie.
Inne cechy to większy wybór foteli o nowocześniejszej stylistyce, wysokiej jakości system rozrywki pokładowej z odtwarzaczem Blue-ray, ekrany najnowszej generacji i interfejsy HDMI dla urządzeń zewnętrznych oraz nowy system informacyjny dla pasażera.
Jeśli chodzi o rozwiązania opcjonalne klienci kupujący model Airbus ACJ318 Enhanced mają teraz bardziej sprecyzowany i większy wybór. Oferta obejmuje końcówki skrzydeł –sharklety, dzięki czemu samolot wygląda ładniej ale też zużywa mniej paliwa i ma większy zasięg, kabinę prysznica, możliwość zamiany przestrzeni wypoczynkowej w salę kinową oraz nastrojowe oświetlenie. Inne elementy opcjonalne to: interfejsy dla iPada i iPoda, w tym dla kierownictwa pokładowego, sieć bezprzewodową LAN, lepsze wyciszenie kabiny i nawilżacz powietrza.
Klienci będą mieli do wyboru szeroki wybór kolorów oraz tkanin tak by aranżacja kabiny odpowiadała ich upodobaniom.
Samoloty korporacyjne Airbusa wywodzą się z najnowocześniejszej rodziny samolotów. Dotychczas portfel zamówień obejmuje 170 odrzutowców zamówionych przez firmy, klientów prywatnych i rządy państw i są one eksploatowane na na wszystkich kontynentach, w tym Antarktydzie.
Komentarze