Airbus świętuje 50 lat pionierskiego postępu

Airbus świętuje 50 lat pionierskiego postępu (fot. Airbus)

Airbus rozpoczął globalną kampanię z okazji 50-lecia firmy, prezentując kluczowe momenty pionierskich postępów w ciągu ostatnich pięciu dekad.

Kampania rozpoczyna się dzisiaj, 50 lat od czasu, gdy francuski minister transportu Jean Chamant i niemiecki minister gospodarki Karl Schiller podpisali porozumienie podczas paryskiego salonu lotniczego w 1969 r. w sprawie wspólnego opracowania samolotu A300, pierwszego europejskiego dwusilnikowego pasażerskiego szerokokadłubowego samolotu odrzutowego średniego zasięgu.

Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa powiedział: „Historia Airbusa jest połączeniem ambicji i postępu i była wizytówką europejskiej integracji. W ciągu pięciu dekad skupiliśmy firmy lotnictwa cywilnego i branży obronnej z całego kontynentu. Od 50 lat jesteśmy pionierami w wielu dziedzinach dzięki naszej pasji i innowacjom, przekształcając branżę i pomagając w rozwoju społeczeństwa. Airbus to historia niesamowitych mężczyzn i kobiet, historia wielkich osiągnięć w przeszłości, a przede wszystkim w przyszłości."

Trwająca od 29 maja do 17 lipca kampania ożywi historię dzięki nowym, wciągającym treściom Airbusa, publikowanym w mediach. Każdego dnia, przez 50 kolejnych dni, publikowana będzie nowa opowieść, dzięki czemu kampania pokaże ludzi i przełomowe innowacje, które rozwijały firmę. Kampania rzuca światło na wiele różnych aspektów działalności Airbusa, w tym na samoloty pasażerskie, śmigłowce, statki kosmiczne i obronność, a także programy i inicjatywy.

Kampania z okazji 50-lecia spogląda w przyszłość, badając, w jaki sposób Airbus nadal kształtuje branżę dzięki pionierskim innowacjom, które rozwiązują niektóre z najważniejszych problemów społecznych, takich jak pionierskie samoloty elektryczne w celu zmniejszenia emisji, digitalizacja projektanta statków powietrznych czy rozwoju nowych powietrznych środków transportu miejskiego.

Zakłady przemysłowe Airbusa będą również świętować z okazji tego ważnego wydarzenia. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12:00 w Tuluzie od przelotu całej rodziny samolotów pasażerskich Airbusa, którym towarzyszył zespół akrobacyjny Patrouille de France.

Aby zobaczyć najnowsze historie w kampanii, proszę odwiedzić stronę: www.airbus.com/airbus50

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus