Airbus Corporate Jets z zamówieniem na ACJ319neo

ACJ319neo w locie - widok z tyłu z ukosa (fot. Airbus)

Firma Airbus Corporate Jets (ACJ) zdobyła od nieujawnianego klienta następne zamówienie na dostawę samolotu ACJ319neo, co podkreśla atrakcyjność rynkową maszyny, oferującej niezrównany komfort podróży dzięki przestronnej kabinie i międzykontynentalnemu zasięgowi. ACJ319neo będzie napędzany silnikami LEAP-1A firmy CFM International. Do tej pory 12 nabywców samolotów z rodziny ACJ320neo zamówiło w sumie 16 maszyn biznesowych, w tym sześć w wariancie ACJ319neo.

„Cieszymy się z kolejnego zamówienia na ACJ319neo. Klienci docenią wygodę podróżowania tym samolotem podczas lotów międzykontynentalnych dzięki przestronnej kabinie. Atutem ACJ319neo jest solidna niezawodność. Nabywcy tej maszyny skorzystają też z możliwości przewozu większej liczby pasażerów w komforcie i przy kosztach operacyjnych podobnych do tradycyjnych odrzutowców biznesowych, ze względu na bardziej ekonomiczne wymogi obsługowe, szkoleniowe i ogólnie lepszą wartość rynkową”, powiedział Benoit Defforge, prezes ACJ.

Gdy na pokładzie ACJ319neo podróżować będzie ośmiu pasażerów, samolot pokona nawet 6750 mil morskich / 12500 km, spędzając w powietrzu do 15 godzin, co sprawia, że w jego zasięgu znajduje się większość zakątków globu. Dostawy ACJ319neo do nabywców ruszyły w 2019 r. i trzy takie samoloty są już eksploatowane przez trzech klientów.

ACJ319neo wywodzi się z rodziny ACJ320neo i charakteryzuje się najbardziej przestronną kabiną wśród wszystkich samolotów biznesowych tej wielkości. Rodzina ACJ320neo zapewnia też atrakcyjne koszty użytkowania za sprawą niższych kosztów utrzymania i szkolenia załóg – co wynika  z bezpośrednich związków z lotnictwem pasażerskim. Oferuje również podobne jak maszyny liniowe całkowite koszty operacyjne, na które składają się paliwo, opłaty nawigacyjne i lotniskowe. W sumie pozwala też uzyskać korzystniejszy tzw. ślad węglowy (niższą emisję CO2).

Klienci odebrali już od Airbusa ponad 13 000 samolotów, których eksploatację wspiera ogólnoświatowa sieć magazynów części zamiennych i centrów szkoleniowych. Dzięki niej klienci korporacyjni mogą liczyć na doskonałe wsparcie w tych dziedzinach. Nabywcy odrzutowców biznesowych Airbusa korzystają też z usług dostosowanych do ich konkretnych potrzeb, takich jak centrum obsługi użytkowników maszyn korporacyjnych funkcjonujące zgodnie z zasadą „jedna rozmowa telefoniczna do załatwia wszystko” (C4you), ściśle skrojone pod potrzeby programy obsługi technicznej oraz sieć centrów obsługi maszyn ACJ.

Firma Airbus Corporate Jets (ACJ) oferuje najnowocześniejszą i najbardziej wszechstronną rodzinę odrzutowców korporacyjnych na świecie, umożliwiając przy tym klientom aranżację wyjątkowych, przestronnych kabin stosownie do ich potrzeb, co przekłada się na wyjątkowy komfort powietrznych podróży.

Na wszystkich kontynentach, w tym Antarktydzie, eksploatowanych jest ponad 200 odrzutowców korporacyjnych Airbusa, co dowodzi ich wszechstronności.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus