PNG LNG zamawia H145 do obsługi prac w Papui-Nowej Gwinei

H145 z pięciołopatowym, bezłożyskowym wirnikiem głównym w locie - widok z góry (fot. Airbus Helicopters)

ExxonMobil podpisał z Airbus Helicopters kontrakt na dostawę dwówch śmigłowców Airbus H145 dla obsługi projektu PNG LNG (skraplanie gazu ziemnego) w Papui-Nowej Gwinei (PNG). Nowy model H145 z pięciołopatowym, bezłożyskowym wirnikiem głównym pozwala zabrać ładunek użyteczny cięższy o 150 kg.

Wiropłaty będą bazowały w zakładzie uzdatniania gazu (HGCP) w prowincji Hela w regionie PNG Highlands, gdzie posłużą do transportu personelu i sprzętu w projekcie PNG LNG.

Oprócz niezawodności i doskonałej ekonomii eksploatacyjnej kluczowe znaczenie dla jego wyboru nowych H145 przez ExxonMobil miała ich wyjątkowa wydajność w warunkach górzystych i w klimacie gorącym, gdyż w Papui-Nowej Gwinei bardzo często wykonuje się loty na wysokości 5400 stóp w temperaturach do 35ºC.

Zawarta umowa jest pierwszą sprzedażą śmigłowców firmy Airbus Helicopters do ExxonMobil i pierwszym zamówieniem na nowe H145 z sektora ropy i gazu pochodzącym z regionu Azji i Pacyfiku.

Ben Bridge, wiceprezes Airbus Helicopters ds. obsługi firm globalnych, powiedział: „To zaszczyt zdobyć zaufanie klienta zorientowanego na bezpieczeństwo i wydajność, takiego jak ExxonMobil, który używał będzie naszym śmigłowców w bardzo wymagającym środowisku Papui-Nowej Gwinei. Nowy model H145 mocno zadebiutował na rynku i jest oczywiste, że czeka wspaniała przyszłość w wielu segmentach rynku".

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus