Brytyjski ośrodek szkoleniowy MFTS zamówił cztery kolejne śmigłowce H145

H145 należący do UK Military Flight Training System (fot. Airbus Helicopters)

W związku z rozwojem brytyjskiego ośrodka szkoleniowego UK Military Flight Training System (UKMFTS) Airbus Helicopters otrzymał kontrakt na dostawę czterech dodatkowych śmigłowców H145.

Nowo zamówione wiropłaty dołączą do floty 29 maszyn H135 i trzech H145, funkcjonujących w  UKMFTS pod nazwami Juno i Jupiter. Zostaną dostarczone w 2020 r.

Eksploatowane na rzecz Ministerstwa Obrony przez personel spółki Ascent Flight Training Management Ltd, stacjonują w bazach RAF Shawbury i RAF Valley, gdzie służą do szkolenia wszystkich pilotów i członków załóg śmigłowców wojskowych w Wielkiej Brytanii.

W obu bazach pracuje personel Airbus Helicopters, wykonujący usługi techniczne związane z użytkowaniem wiropłatów na rzecz  firmy Ascent.

Colin James, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Wielkiej Brytanii, powiedział: "Podczas szkoleń odbywających się w UKMFTS śmigłowce H135 Juno i H145 Jupiter codziennie dowodzą swojej wyjątkowej niezawodności i wszechstronności. Dumą napawa nas fakt, iż pierwsza załoga ukończyła już kurs nauki pilotażu, wykorzystując nasze maszyny. W najbliższej przyszłości dostarczymy tam kolejne statki powietrzne.".

Rodzina śmigłowców H145, reprezentowana przez ponad 1300 śmigłowców, wylatała już w barwach użytkowników na całym świecie ponad 5,5 miliona godzin.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus