Święto Lotnictwa

Święto Lotnictwa

Uroczystość obchodów Święta Lotnictwa rozpocznie się już piątek (26.08), gdzie w Warszawie na Polach Mokotowskich o godzinie 11.00 rozpocznie się Uroczysty Apel, podczas którego nastąpi wyróżnienie najlepszych lotników, ceremonia wręczenia sztandaru Sił Powietrznych oraz przelot zespołów Sił Powietrznych "Biało Czerwone ISKRY" oraz "ORLIKI".

Następnie w Dęblinie na Placu Dęblińskiej Szkoły Orląt o godzinie 15.00 nastąpi oficjalne otwarcie Muzeum Sił Powietrznych przez Ministra Obrony Narodowej oraz Dowódcę Sił Powietrznych gen broni. pil. Lecha Majewskiego.

Następnym punktem imprezy będą Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW - 2011, które odbędą się w dniach 27 - 28 sierpnia w Radomiu. Są to największe pokazy lotnicze z udziałem statków powietrznych z 17 państw. Początek imprezy już o godzinie 9.00.

Święto lotnictwa polskiego obchodzone jest 28 sierpnia w rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w Międzynarodowych

Zawodach Samolotów Turystycznych CHALLENGE w 1932 roku, gdzie Polacy zdobyli I miejsce na samolocie RWD -6. Jest to wspólne święto lotnictwa wojskowego, cywilnego oraz przemysłu lotniczego.

Biuro Prasowe AIR SHOW - 2011

Źródło: Air Show
comments powered by Disqus