AIR SHOW 2013 - kurs na Radom

AIR SHOW (logo)

Lotnisko Radom-Sadków znów będzie gościć najlepszych akrobatów lotniczych. W 2013 roku odbędą się tam Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW- 2013.

Na spotkaniu w Dowództwie Sił Powietrznych 15 maja 2012 roku dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski poinformował prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, przedstawicieli urzędu miejskiego i kadrę kierowniczą SP zaangażowaną w organizację przedsięwzięcia, że minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zgodził się na organizację pokazów w 2013 roku. Generał Majewski powiedział, że wydał już rozkaz o zorganizowaniu następnej edycji pokazów właśnie w Radomiu.

Jednocześnie dowódca SP podziękował prezydentowi Kosztowniakowi za udaną współpracę w organizacji poprzednich pokazów (28-29 sierpnia 2011 roku w Radomiu) oraz zaprosił prezydenta miasta do organizacji kolejnej, trzynastej edycji Air Show.

W tym roku do roli gospodarza pokazów pretendowały również inne garnizony lotnicze Sił Powietrznych. Generał Majewski wskazał, że za ponownym wyborem Radomia przemawiają: kilkuletnia sprawdzona współpraca, wspaniałe 80-letnie tradycje lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej, dobre warunki logistyczne oraz wypracowane już i skuteczne rozwiązania w organizacji tak dużej imprezy lotniczej o zasięgu międzynarodowym.

Przyszłoroczne pokazy mają być jeszcze atrakcyjniejsze niż poprzednie - zaproszenia do udziału dowódca Sił Powietrznych skierował do dowódców sił powietrznych aż 29 państw.

Uczestnicy spotkania w Dowództwie SP wymienili doświadczenia z poprzednich pokazów i przedstawili pomysły na wzbogacenie ich programu imprezy. W ramach promocji Sił Powietrznych generał Majewski zaproponował pokazanie uczestnikom Air Show również sprzętu i uzbrojenia Wojsk Radiotechnicznych i Obrony Przeciwlotniczej, które są nieodłącznym elementem systemu obrony przestrzeni powietrznej naszego państwa.

Ppłk Sławomir Gąsior

Źródło: Air Show
comments powered by Disqus

Komentarze

Ciekawe czy znowu będą to jedyne pokazy lotnicze na świecie, na które nie można przylecieć samolotem.