Przejdź do treści
Źródło artykułu

Air Show Margonin

Air Show Margonin 2018 zbliża się wielkimi krokami, widowisko godne największych miłośników awiacji i nie tylko! Zapraszamy do udziału w Air Show w Margoninie. Pokazy odbędą się już 3 maja 2018 r. i mają związek z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie będzie miało wyjątkową oprawę a udział w nim wezmą najlepsi polscy piloci. Już dziś wiadomo, że udział w nim weźmie 17 statków powietrznych.

Na niebie w Margoninie zaprezentuje się Artur Kielak – Weteran lotnictwa, zawodowo związany z liniami Ryanair, spędził w powietrzu ponad 10 000 godzin. Oprócz Boeinga 737-800, siedział za sterami ponad 30 typów samolotów i śmigłowców; jest także instruktorem i aktualnym V-ce mistrzem Wielkiej Brytanii w akrobacji w klasie Unlimited.

Po raz pierwszy w Polsce widzowie zobaczą na niebie potężny radziecki samolot Yak-3u. Pilotami są Piotr Kowalski i Mateusz Strama, którzy zawodowo latają pasażerskimi kolosami Boeing 737. Samolot, którym wykonają zapierający dech w piersiach pokaz to Yakovlev Yak-3U, radziecki myśliwiec z czasów II Wojny Światowej. Osiąga niewyobrażalną prędkość 655 km/h, pułap jaki może uzyskać wynosi ponad 10 kilometrów, posiada też potężny 14-cylindrowy silnik gwiazdowy o mocy przekraczającej tysiąc koni mechanicznych!

Kolejną wspaniałą grupą, która wystąpi na Air Show Margonin 2018 jest 3AT3 Formation Flying Team, która powstała w 2009 roku. Grupa nieustannie się rozwija, a głównym jej celem jest to, by za każdym razem zaskakiwać publiczność. Nieustanny rozwój i ciężkie treningi zapewniły formacji udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach lotniczych w Polsce.

Na Air Show w Margoninie zaprezentuje sie również Grupa Akrobacyjna "Żelazny", która została założona w 2000 roku. Jest największą i najdłużej działającą cywilną grupą akrobacyjną w historii polskiego lotnictwa. Od tego czasu bierze udział w najważniejszych imprezach lotniczych w Polsce i na świecie, a podczas pokazów samoloty dzieli nie więcej niż kilka metrów.  Zespół posiada 7 maszyn: samolot EXTRA 330LC, 3 samoloty ZLIN 50LS oraz 3 samoloty ZLIN 526Fi.

W Margoninie zaprezentuje się również  Cellfast Flying Team. Grupa składa się z trzech wspaniałych pilotów: Mieczysława Machnika, Arkadiusza Nowaka i Daniela Dębosza, latających samolotami Socata Morane RALLYE MS-880B, 883 i 893A. Prędkość maksymalna tych francuskich samolotów to nawet 240 km/h, a maksymalny pułap sięga 3,200 m. Rozpiętość skrzydeł wynosi 9,60m, długość samolotu to 6,88m a wysokość – 2,6m. Grupa powstała w 2014 roku, a od 2015 występują na wielkich imprezach lotniczych. Dziś można ich zobaczyć podczas największych wydarzeń w kraju, a pokazy są nieziemskie, i to dosłownie!

Wspaniałe akrobacje połączone z grą kolorowych smug pozostawianych na niebie sprawią, że widowisko będzie bardzo atrakcyjne dla widzów. Pokazy odbędą się w dwóch blokach a strefa pokazów została przygotowana w takim układzie, że widzowie zgromadzeni na stadionie będą mieli doskonałe miejsce obserwacji.

W przerwach między pokazami na ziemi będzie można obejrzeć śmigłowce, sprzęt wojskowy oraz pokazy komandosów.

Zwieńczeniem pokazów będzie wieczorny koncert Sylwii Grzeszczak, w czasie którego jeden z najlepszych pilotów Marek Choim wykona pokaz z wykorzystaniem ognia. To efektowne wydarzenie będą mogli zaobserwować widzowie bezpośrednio przed koncertem po zapadnięciu zmroku.

Wstęp na pokazy kosztuje tylko 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. W tym roku to właśnie Margonin otwiera kalendarz pokazów lotniczych wchodząc tym samym do elitarnej grupy miast, które budują promocję poprzez niezwykle atrakcyjne pokazy lotnicze.

Więcej informacji na stronie Air Show Margonin oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony