Pierwszy oficjalny Suplement AIP wydany na EURO2012

SUP AIP EURO 2012

Emocje przed mistrzostawmi w piłce nożnej zaczynają z każdym dniem wzrastać, a nas - pilotów interesuje to jaki wpływ mistrzostwa będą miały na nasze latanie. Dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej publikujemy suplement dotyczący "Ograniczeń w przestrzeni powietrznej podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2012". Póki co, prosimy potraktować suplement informacyjnie, a z konkretnymi decyzjami operacyjnymi prosimy wstrzymać się do oficjalnej publikacji.

Informacje mają charakter TYLKO ORIENTACYJNY! dlapilota.pl nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w niniejszej interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach!

 

Zapoznaj się też z aktualnymi mapami ograniczeń na EURO 2012.

Pobierz suplement (PDF)
 

Mapy ograniczeń na EURO 2012 (PDF) 

Dane zostały opublikowane dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Po informacje dla lotnictwa ogólnego na czas EURO 2012 zapraszamy również na stronę Polish Guide

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

ale dlaczego 50 km? to typowe dla wojska !nie wystarczy zrobić nad zwartą zabudową ale jeżeli ktoś potrafi posługiwać się cyrklem o stałym rozstawie ..... Doloty vfr zakazane do lotnisk publicznych to już przeginka, porty mogą wprowadzić ograniczenia ze względu na obsługę . Nie namęczyło się wojskowe centrum jak za starych czasów !!

Zgadzam się z przedmówcą. Sądzę, że nikt z pilotów nie łamałby zasad latania i nawet dni meczowe można byłoby z EPBC odlecieć na kierunku 28 i wrócić po południowym kręgu, ale nie da się.
I tak strefa EP R101 jest liberalnie zamykana tylko na dni meczowe.

Czyli EPBC, EPPK, EPPB i EPKP są podczas meczów uziemione ?

Jak nie załapałeś to przeczytaj raz jeszcze, ale wolniej i uważniej "Informujemy jednocześnie, że aktualne mapy ograniczeń zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu".

Mapy sa w PLAR 2/12

W plarze sa juz nieaktualne. Pozmienialy sie nazwy stref...

Pal licho nazwy, a położenie i wielkość jest ok?

Mogliby jakas mape do tego dac...