Quiz: Olimpiada Lotnicza

Boeing 777-200 Japan Airlines Tokyo 2020 (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Organizacja najbardziej znanych międzynarodowych wydarzeń sportowych wymaga poziomu globalnej łączności, który może osiągnąć tylko przemysł lotniczy. Chcesz dowiedzieć się więcej o powiązaniu lotnictwa z igrzyskami olimpijskimi?

Portal AeroTime przygotował Quiz składający się z dziesięciu pytań, w którym fani lotnictwa będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat związku między lotnictwem a igrzyskami olimpijskimi.

Uczestnicy Quizu powinni być przygotowani na pytania o takie detale jak użycie samolotu do przenoszenia pochodni olimpijskiej, wyjątkowe zdarzenia podczas jego przenoszenia, sposób przechowywania podczas transportu samolotem.

Warto też wiedzieć co nieco o udziale lotników w wyścigu podczas Igrzysk Olimpijskich w 1900 roku. Quiz zawiera pytania o katastrofy lotnicze z udziałem olimpijczyków, o spacer kosmiczny płomienia olimpijskiego, a także o olimpijskie linie lotnicze. Jesteście ciekawi o jakie szczegóły jeszcze zapytano w Quizie?

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o związku między lotnictwem a igrzyskami olimpijskimi na stronie www.aerotime.aero

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus