Quiz: Czy potrafisz rozpoznać najpotężniejsze silniki lotnicze?

Silnik turbowentylatorowy samolotu pasażerskiego (fot. boldmethod.com)

Czym byłby samolot bez silników?... Tak, szybowcem.

Od początku historii lotnictwa powstało wiele silników: tłokowych – stosowanych w mniejszych maszynach, turbośmigłowych, turbinowych i ich pochodnych jak: silnik turboodrzutowy dwuprzepływowy, silnik turbowentylatorowy – stosowanych zazwyczaj w dużych samolotach.

Portal AeroTime przygotował Quiz składający się z dziesięciu pytań, w którym fani lotnictwa będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat największych i najpotężniejszych silników lotniczych.

Uczestnicy Quizu powinni być przygotowani na pytania o takie detale jak największy zarejestrowany ciąg, użytkowanie określonego rodzaju silnika przez samolot, stosunek średnicy silnika do szerokości kadłubów niektórych samolotów wąskokadłubowych, Który silnik może wkrótce stać się największym na świecie silnikiem lotniczym.

Warto też wiedzieć co nieco o silnikach samolotu Antonov An-225 Mriya, a także o liczbie silników samolotu nieeksperymentalnego obecnie eksploatowanego. Quiz zawiera pytania o silniki współczesnych statków powietrznych oraz tych z dawnych lat, zarówno cywilnych jak i wojskowych. Jesteście ciekawi o jakie szczegóły jeszcze zapytano w Quizie?

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o największych i najpotężniejszych silnikach lotniczych na stronie www.aerotime.aero

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus