Boeing przeprowadza na B737 MAX pierwsze loty testowe oprogramowania

Testy samolotu B737 MAX, fot. AeroTime

W oczekiwaniu na nadchodzący proces certyfikacji, B737 MAX 7 wykonywał loty na kilku  lotniskach w USA i jak informuje producent, samolot ten jest platformą testową dla oprogramowania MCAS.

10 lutego, B737 MAX 7 startował z międzynarodowego lotniska w Kansas City (KCI), gdzie został nagrany przez dziennikarzy telewizji KMBC. Samolot (znaki rejestracyjne N7201S), przyleciał z międzynarodowego lotniska w hrabstwie King (BFI) znanego jako Boeing Field, w pobliżu Seattle w stanie Waszyngton. Przeprowadzał operacje typu touch and go na kilku lotniskach, w tym na Lincoln Airport (LNK), Sioux Falls Airport (FSD) i Klamath Falls (LMT).

„Boeing 737 MAX 7 zaczął latać na różne lotniska w dniu 7 lutego 2020 r., aby przeprowadzić serię lotów testowych zaktualizowanego oprogramowania” - powiedział KMBC rzecznik Boeinga, dodając: „Te niekomercyjne loty z małym zespołem testowym na pokładzie będą obejmują krótko i długodystansowe operacje i wyszukiwanie opcji pogodowych i wysokościowych, które pomogą spełnić określone warunki testowe dla zaktualizowanego oprogramowania. ”

Producent podkreślił, że nie są to loty certyfikacyjne, ale pierwsza seria lotów testowych dla Boeinga 737 MAX od lutego 2019 r. Producent szacuje, że powrót samolotu do wykonywaniu lotów z pasażerami nastąpi w połowie 2020 r.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus