Przejdź do treści
A320 należacy do linii Aegan Airlines, for. Aerotime
Źródło artykułu

Aegean Airlines wstrzymują loty do Bejrutu po uszkodzeniu A320

Flagowy grecki przewoźnik, Aegean Airlines, postanowił czasowo wstrzymać loty do Bejrutu w Libanie po tym, jak linia lotnicza stwierdziła uszkodzenie kadłuba jednego z samolotów, który niedawno przyleciał do tego kraju. Zawieszenie weszło w życie 15 stycznia 2022 r.

Linia lotnicza potwierdziła mediom, że wykryła zewnętrzne uszkodzenia kadłuba jednego z A320 po tym, jak samolot 10 stycznia wylądował na międzynarodowym lotnisku Bejrut–Rafic Hariri (BEY). Przewoźnik nie określił jednak dokładnego rodzaju stwierdzonego uszkodzenia.

W międzyczasie wiele doniesień znalezionych w mediach społecznościowych, które sugerowały, że samolot mógł zostać trafiony przez kulę. Jednak Ali Hamie, libański minister robót publicznych i transportu, zaprzeczył, jakoby to ostrzał mógł spowodować uszkodzenie samolotu.

15 stycznia 2022 r. minister udostępnił na swoim oficjalnym koncie na Twitterze informację, że po lewej stronie kadłuba została znaleziona dziura, ale po jej zbadaniu władze ustaliły, że to nie kula była przyczyną uszkodzenia samolotu.


Po dokładnym zbadaniu ustalono, że to nie kula spowodowała uszkodzenie. Jego zdjęcia zostały przesłane również przez dyrektora generalnego Światowego Forum Lotniczego (WAF) w Waszyngtonie do odpowiednich organizacji, które potwierdziły, że dziura nie jest wynikiem ostrzału, a najprawdopodobniej została spowodowana przez sprzęt naziemny przed przylotem samolotu do Bejrutu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony