Ruszyła sprzedaż biletów na pokazy lotnicze Gdynia Aerobaltic 2018

Gdynia Aerobaltic 2018 - bilety

Ruszyła sprzedaż biletów na drugą edycję Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Gdynia Aerobaltic! Pierwszą, limitowaną pulę biletów EARLY BIRDS Ticket można zakupić na stronie www.aerobaltic.pl.

17, 18 oraz 19 sierpnia 2018 r. w Gdyni odbędzie się druga edycja jednej z najciekawszych imprez lotniczych w tej części Europy – Gdynia Aerobaltic powered by Lotos Air-BP.

Podczas tegorocznej edycji będzie można podziwiać wieczorno-nocne pokazy lotnicze z Plaży Miejskiej oraz rozbudowane pokazy dynamiczne licznych grup akrobacyjnych i pilotów indywidualnych z całej Europy wraz bogatą wystawą statyczną m.in. samolotów odrzutowych na lotnisku  Gdynia – Babie Doły.  Wejście na lotnisko będzie biletowane.

9 lutego o godzinie 12:00 ruszyła sprzedaż pierwszej, limitowanej puli biletów Early Birds Ticket. Promocyjne ceny dostępne są do 9 marca lub do wyczerpania puli biletów. Więcej informacji oraz zakup biletów na stronie www.aerobaltic.pl/bilety


Wizualizacja stref na lotnisku Gdynia – Babie Doły

Bilety dotyczą pokazów lotniczych oraz wystawy statycznej na lotnisku Gdynia Babie Doły. Organizatorzy przypominają, że wstęp na część nocną pokazów lotniczych na Plaży Miejskiej jest bezpłatny.

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy i wiemy już, że podczas tegorocznej edycji pokazów Gdynia Aerobaltic 2018 wystąpi łotewski zespół Baltic Bees Jet Team. To znanyo na całym świecie cywilny zespół akrobacyjny latający na samolotach odrzutowych. Łotewscy piloci wywodzący się z kręgów wojskowych blisko 10 lat temu stworzyli grupę pokazową, której wyróżnikiem jest niewiarygodna precyzja wykonywanych manewrów akrobacji zespołowej. Baltic Bees latają w składzie 5 lub 6 samolotów.

8 lutego organizatorzy potwierdzili również udział w pokazach jednego z najbardziej charakterystycznych z wyglądu samolotów wyprodukowanych przez Szwedzki koncern Saab. SAAB J35 Draken to samolot wyprodukowany przez szwedzki koncern Saab. Draken rozpoznawany jest między innymi dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi. Samolot ten ma nie tylko ciekawą konstrukcję, ale i ciekawe zastosowania w kabinie. Model SK 35C, który będziemy podziwiać w Gdyni, to dwumiejscowy model szkoleniowy. Kabina ucznia jest oddzielona od kabiny intruktora pancerną szybą, która ochrania instruktora na wypadek rozbicia przedniej szyby. W kabinie znajduje się też peryskop. Samolot należy do organizacji Swedish Air Force Historic Flight, która dba o samoloty wycofane ze służby.

Na żywo w pokazie dynamicznym i statycznym samolot SAAB J35 Draken zobaczymy już w sierpniu na lotnisku Babie - Doły podczas Gdynia Aerobaltic.

Organizatorzy w każdą środę będą prezentować kolejnego, oficjalnego i potwierdzonego uczestnika pokazów lotniczych w Gdyni.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.aerobaltic.pl oraz na profilu facebookowym Gdynia Aerobaltic.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus