Kolejne gwiazdy Gdynia Aerobaltic 2019

Su-27 Ukraińskich Sił Powietrznych (fot. Hesja Air-Art Photography)

Trwa sprzedaż biletów na Gdynia Aerobaltic – efektownych pokazów lotniczych, które odbędą się już za cztery miesiące na lotnisku w Kosakowie. A tymczasem organizatorzy przedstawiają kolejne gwiazdy, które potwierdziły udział w pokazach.

Su-27 Ukraińskich Sił Powietrznych zaprezentuje się w pokazie dynamicznym oraz na wystawie statycznej w Gdyni. SU-27 to jeden z najbardziej znanych i cenionych samolotów myśliwskich – przechwytujących oraz przewagi powietrznej. Dwa potężne silniku odrzutowe sprawiają, że jego maksymalna prędkość w odpowiednich warunkach może przekroczyć 2,3Ma (ponad dwukrotną prędkość dźwięku). Samoloty bardzo licznie wykorzystywane przez kraje byłego bloku wschodniego, wykorzystywane w obecnych konfliktach militarnych (m.in w Syrii oraz Donbasie). SU-27 zaprezentuje podczas Gdynia Aerobaltic swoje zdolności w pokazie dynamicznym!

Do gdyni przylecą również jedni z najbardziej rozpoznawalnych uczestników pokazów lotniczych w Polsce – Grupa Akrobacyjna Żelazny! Jeszcze kilka lat temu byli jedyną polską cywilną formacją. Ich akrobacje są wynikiem ogromnego doświadczenia pilotów i wielu godzin treningów. Ich znakiem rozpoznawczym są nie tylko czerwone samoloty, ale i niezwykła precyzja.

Już od samego początku istnienia Grupa Akrobacyjna Żelazny latała w składzie trzech, czterech lub sześciu samolotów. Nie są to samoloty tego samego typu – wymaga to od pilotów ogromnych umiejętności i świadomości, aby wykonać wspólny pokaz, sterując maszynami o różnych osiągach. Obecny trzon zespołu stanowią Wojciech Krupa, Piotr Haberland, Paweł Antkowiak i Wojciech Muszyński, a samoloty, na których wykonują swój pokaz to Zlin 50LS, Zlin 50LX oraz Extra 330LC. Coraz częściej można spotkać również solowy pokaz Agaty Nykazy na samolocie Extra 330LC.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Organizatorzy odkryli wyjątkową kartę! Podczas tegorocznej edycji w Gdyni swoją obecność na wystawie statycznej potwierdził Boeing 747 – AIR FORCE ONE.

Gdynia Aerobaltic to wydarzenie nie tylko dla fanów lotnictwa, ale także dla całych rodzin! Specjalnie dla najmłodszych fanów awiacji podczas dwóch dni pokazów lotniczych na lotnisku Gdynia-Kosakowo powstanie specjalna strefa AeroIandia. Masa atrakcji dla dzieci i młodzieży, warsztaty, zabawy, konkursy – a wszystko w lotniczym klimacie. Wszelkie szczegóły na fanpage AeroIandia!

Zaprazszamy w dniach 16-18 sierpnia 2019 r. na Gdynia Aerobaltic Airshow 2019.

Więcej informacji na stronie www.aerobaltic.pl oraz na profilu facebookowym Gdynia Aerobaltic.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus