Aeromixer 2021 – jest nowa data spotkania branży lotniczej we Wrocławiu

Civil and Military Aeromixer 2020 (fot. aeromixer.eu)

W marcu zeszłego roku miała się odbyć 2. edycja Civil & Military Aeromixer 2020, kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Niestety, z uwagi na pandemię COVID-19, bezpieczeństwo gości oraz rządowe obostrzenia organizatorzy zdecydowali się na przesunięcie spotkania. Z tego samego powodu przez dłuższy czas niemożliwe było wyznaczenie kolejnego terminu imprezy – teraz to nastąpiło: kolejna edycja Civil & Military Aeromixer odbędzie się 28.09.2021 r. w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław.

„W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19 w Polsce i na świecie, faktem wejścia Polski do czerwonej strefy i wszystkimi związanymi z tym ograniczeniami, decyzję o przesunięciu wydarzenia na drugie półrocze 2021 roku podjęliśmy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem – dając tym samym szansę wzięcia udziału w spotkaniu wszystkim obecnym i przyszłym uczestnikom. Decyzja została podjęta po konsultacjach ze Współorganizatorami i Partnerami, a przede wszystkim z myślą o uczestnikach i oczekiwanej przez nich wysokiej jakości spotkań biznesowych z udziałem kluczowych firm branżowych” – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator imprezy.

Przypomnijmy: Civil & Military Aeromixer 2021 będzie drugą edycją kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) impreza będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz sprawdzenia, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą ich produkty i rozwiązania. Zgodnie z planami z tego roku, istotnym elementem programu Aeromixera będzie część naukowa, poświęcona m.in. zastosowaniu druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązaniom z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.

Impreza w nowych realiach

„Uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia bardzo docenili przyjazną i nowatorską formułę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, co z pewnością było mocną stroną wydarzenia. Spodziewamy się zatem, że tegoroczna jej odsłona będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – nie tylko z uwagi na ciekawie skonstruowany program spotkań i sesji naukowych, ale również dlatego, że wielu osobom bardzo brakuje tej formy kontaktu z partnerami i kontrahentami. Wiele osób uważa, że pandemia definitywnie i radykalnie zmieni świat spotkań biznesowych – jestem jednak przekonana, że będzie to z korzyścią dla takich wydarzeń jak Aeromixer, które charakteryzują się nowatorską formułą i ciekawą tematyką spotkania” – mówi Paola Margnini, przedstawiciel Lombardia Aerospace Cluster”.

Oczywiście, organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę – „Wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw. Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji” – tłumaczy Inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster.

„Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudnym czasem dla całej gospodarki – branża aeronautyczna absolutnie nie jest tu wyjątkiem. Impreza taka jak Aeromixer 2021 będzie doskonałym forum do dyskusji o tym, jak teraz, w nowej rzeczywistości, będzie rozwijał się ten segment rynku. Oczywiście, kryzys przyniósł szereg problemów i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy i organizacje – jednocześnie sprawił jednak, że pojawiło się pole do innowacji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania nowych biznesowych możliwości” – komentuje Cezary Szczepański, przedstawiciel ZPPPOiL (Związek Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego).

Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixer (w roku 2018) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów. „W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów” – wyjaśnia Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting (Organizator Wydarzenia). „W pierwszej edycji uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z 5 krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m” – dodaje organizator wydarzenia.

Wyznaczanie terminu kolejnej edycji na drugą połowę roku 2021 pozwala bezpiecznie planować spotkanie – wszelkie sygnały ze środowiska naukowego i organizacji rządowych sugerują, że do tego czasu pandemia znajdzie się pod kontrolą.

Aktualnie na liście uczestników znajduje się ponad 100 podmiotów branżowych i instytucjonalnych. Swoją obecność potwierdzili zarówno producenci branżowi tzw. Kluczowi Uczestnicy: Collins Aerospace, Pratt & Whitney Kalisz, Raytheon, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ”, GE Aviation, Lockheed Martin, Polskie Zakłady Lotnicze, Leonardo Poland, Flaris Metal – Master, a jak i współorganizatorzy, partnerzy i sponsorzy wydarzenia, m.in. Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank PKO BP, Rina Poland, Bergman Engineering, CoBouw Polska, Manima Srl, PM Group, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster i wiele innych.

Podmioty zainteresowane uczestnictwem mogą znaleźć więcej informacji o imprezie oraz formularz rejestracyjny na stronie www.aeromixer.eu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wideo pn. B2B Smart Mixer, w którym znajdują się opinie partnerów i firm, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach naszych eventów biznesowych i będą uczestniczyć w aktualnej edycji wydarzenia Civil & Military Aeromixer. 

Źródło: Aeromixer
comments powered by Disqus