Fly Fest w Piotrkowie po raz piąty już w ten weekend

FLY FEST 2017 - plakat

MIG-29 Fulcrum Solo Display Demo Team nad Zalewem Sulejowskim. Pokazy akrobacji lotniczej w wykonaniu najlepszych pilotów polskich i zagranicznych zobaczyć będzie można w najbliższy weekend w Piotrkowie Trybunalskim.

Na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej przylecą m.in. Artur Kielak, Jerzy Makula, Jacob Hollander ze Szwecji oraz piloci wojskowi. Zobaczymy śmigłowce z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Maz. oraz samoloty MIG-29 z grupy MIG-29 Fulcrum Solo Display Team.
Przylecą do Piotrkowa Tryb. także samoloty historyczne: Boeing Stearman, Taylorcraft Auster, DHC-1 Chipmunk, Tiger Moth, Piper Cub. Na międzynarodowej wystawie lotniczej zobaczyć będzie można samoloty, śmigłowce i wiatrakowce.

Będzie także kilka symulatorów lotów, lotnicze wesołe miasteczko oraz zlot food trucków. Całość dopełnią koncerty muzyczne, zagrają Kraków Street Band a utwory z repertuaru Joe Cockera zaśpiewa Jacek Kawalec. Zapowiada się emocjonująco. Tradycyjnie w święcie lotnictwa wezmą udział piloci weterani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego z Tomaszowa Maz.

Wstęp na festiwal na lotnisku w Piotrkowie jest bezpłatny. Płatny jest tylko parking dla samochodów (10 zł od auta). Szczegółowy program imprezy znaleźć można na FB (@flyfest) oraz na stronie www.flyfest.pl
 
MIG-29 nad zalewem

Niecodzienną atrakcją dla tych, którzy nie dojadą na festiwal do Piotrkowa, a będą wypoczywać nad Zalewem Sulejowskim, będzie przelot nad wodą samolotu MIG-29 Fulcrum. Samolot będzie leciał w szyku z innym samolotem Skyvan, w którym najlepsi lotniczy fotografowie będą realizowali sesję zdjęciową AIR-2-AIR dla Sił Powietrznych RP, przygotowując materiał zdjęciowy do jubileuszu 100-lecia polskiego lotnictwa przypadającego na rok 2018.

Przelot samolotu MIG-29 nad Zalewem Sulejowskim planowany jest w sobotę ok. godz. 19:40. Zalew Sulejowski już raz wykorzystywany był jako tło sesji zdjęciowej samolotów akrobacyjnych w maju tego roku. Zdjęcia dostępne są na profilu jednego z najlepszych fotografów lotniczych Hesja Air-Art Photography. Festiwal komentowali będą red. Tadeusz Sznuk i Tomasz Buszewski z Polskiego Radia

Organizatorem piątej już edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Fly Fest jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

Impreza jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Artur Kielak o Fly Fest: www.facebook.com/akielak/posts/10211557113074855

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus