Błękitne Skrzydła dla Stanisława Ziębca

Stanisław Ziębiec - pierwszy z prawej (fot. azp.com.pl)

Szef Instruktorów lotniczych Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, "Pilot Papieski" Stanisław Ziębiec otrzymał "Błękitne Skrzydła", najwyższe honorowe wyróżnienie lotnicze w kraju.

Nagrodę ustanowiła redakcja Skrzydlata Polska w 1964 roku. Od 1990 roku wyróżnienie jest przyznawane wspólnie przez Skrzydlatą Polskę i Krajową Radę Lotnictwa, przy wsparciu Aeroklubu Polskiego.

Nagroda Błękitne Skrzydła przyznawana jest za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego przyznanie nagrody, oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uroczystość wręczenia „Błękitnych Skrzydeł” odbyła się 24 sierpnia br. na Polu Mokotowskim, podczas uroczystego apelu pod Pomnikiem Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939-1945 w Warszawie.

Laureat tegorocznej nagrody, Stanisław Ziębiec wyszkolił niezliczoną ilość pilotów, nadal szkoli i cieszy się w środowisku lotniczym ogromnym szacunkiem. Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy dużo zdrowia Panie Stanisławie.

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus