Dzień Otwarty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Dzień Otwarty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Loty pod chmurami, podniebne akrobacje, a na ziemi wystawiona do oglądania flota Aeroklubu, latające modele RC i darmowe atrakcje dla dzieci.

W niedzielę, 8 lipca, na mieszkańców Płocka czekają niecodzienne, podniebne atrakcje. Na płockim lotnisku odbędzie się Dzień Otwarty, na który Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale całe rodziny z dziećmi.

Na płycie lotniska zostaną zaprezentowane samoloty, szybowce, motolotnie oraz motoparalotnie, które zwykle można oglądać pod płockimi chmurami. Swoje latające maszyny przedstawi także sekcja modelarska Aeroklubu, która zorganizuje kilka pokazów możliwości dużych modeli RC. Jedną z atrakcji będzie także stanowisko spadochronowe Polskiego Związku Spadochroniarzy, na którym zainteresowani będą mogli przymierzyć spadochron oraz obejrzeć pokaz jego składania.

Miłośnicy latania będą mogli zapoznać się z wystawionym sprzętem, porozmawiać z instruktorami i pilotami. Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w samolocie lub szybowcu i porozmawiania z obecnymi na imprezie Mistrzami Świata – Wojtkiem Bógdałem (motoparalotnia) i Wojciechem Krzywińskim (modele kosmiczne). Osoby powyżej 16 roku życia marzące o poważnej przygodzie z lataniem będą mogły również zapisać się na kurs szkoleniowy do licencji pilota lub odbyć krótki lot zapoznawczy nad miastem. Płock z lotu ptaka będzie można obejrzeć z miejsca pasażera w samolocie, szybowcu, motolotni lub motoparalotni.

Głównymi atrakcjami Dnia Otwartego AZM będą pokazy akrobacji samolotowej, skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic oraz pokazy akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu aktualnego mistrza świata.

Na ziemi amatorzy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Wiarus oraz zapoznać się z ofertą Szkoły Mundurowej Feniks. Dodatkowo Stowarzyszenie Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej w Płocku zaprezentuje kilka typów broni strzeleckiej.

Na dzieci będą czekać darmowe atrakcje takie jak zamki do skakania i zabawy z animatorką. Nie lada gratką dla małych pasjonatów motoryzacji będzie z pewnością nowoczesna karetka firmy Triomed udostępniona do oglądania od środka, z możliwością uruchomienia jej sygnalizacji świetlnej.

Na lotnisku zostanie także zorganizowana strefa gastronomiczna.
W przypadku nieodpowiedniej pogody impreza odbędzie się tydzień później, tj. 15 lipca.

W dniu 8 lipca 2018 r. podczas Dnia Otwartego AZM lotnisko będzie otwarte dla wszystkich przylatujących statków powietrznych. Przylot należy jednak uzgadniać drogą radiową ponieważ w trakcie trwania imprezy przewidujemy pokaz umiejętności pilotażu samolotu Zlin, skoki spadochronowe, loty szybowców, samolotów, motolotni motoparalotni oraz modeli. Częstotliwość radiowa 122,80 MHz.

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników latania na płockie lotnisko już 8 lipca w godz. 11.00-18.00.

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus