Przejdź do treści
Źródło artykułu

Przygotowanie kondycyjne do sezonu lotniczego

Przygotowanie kondycyjne do sezonu lotniczego to temat drugiego webinarium zorganizowanego przez Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Dzisiejsze spotkanie będzie poświęcone tematowi, który w pierwszym odbiorze może nie do końca łączyć się z naszą działalnością, z lotnictwem, ale będziemy chcieli was przekonać i pokazać wam, że jest to temat bardzo istotny – mówił Instruktor OSL AZL Jarosław Gniazdowski.

Czy pilot powinien być zawsze w formie i dbać o kondycję? Oczywiście, że tak! Każdy pilot musi cieszyć się doskonałym zdrowiem, być opanowany i zdolny do logicznego myślenia oraz sprawny fizycznie.

Powodów jest sporo. Główną przyczyną jest siedzący tryb pracy.

Oprócz pływania na basenie czy jazdy na rowerze warto skorzystać z siłowni. To doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji i pięknej sylwetki, niczym Maverick (Tom Cruise) z Top Gun.

W jaki sposób wykonywać ćwiczenia oraz na co zwrócić szczególną uwagę podpowiada pilot, fizjoterapeuta Krzysztof Mirecki.

W programie poruszono również bardzo ważny temat dla każdego pilota oraz kandydatów na pilota – problem dotyczący błędnika.

W razie pytań do eksperta webinarium Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zachęca do napisania do Aeroklubu.

Zapraszamy do oglądania.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony