Przejdź do treści
Źródło artykułu

O tym jak to jest być pilotem samolotu na spotkaniu z Dominikiem Pundą

Jak to jest być pilotem samolotu? Na powyższe pytanie ale i nie tylko odpowie pilot Dominik Punda – zielonogórzanin, absolwent LO1 i przede wszystkim wychowanek Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, którego trudno złapać nie tylko w Zielonej Górze, ale i na stałym lądzie.

Nie tylko odpowie na wszystkie wasze pytania, ale sam nie pytany (jest nawet na to stosowny branżowy dowcip) opowie o tajemniczych skrótach w swojej licencji samolotowej A320/SE/ME, FI, CRI/ME, IRI, MCCI, CRMI, FLIGHT TEST CAT II o drodze jaką przeszedł w stosunkowo krótkim czasie, aby zdobyć wymarzony zawód. Opowie też o tym jak leci się małym tłokowym samolotem z Melbourne do Przylepu, jaką porę roku wybrać planując lot jeszcze mniejszym samolotem z USA do Europy, jak wygląda szkolenie na Airbusa i czy piloci dostają różne posiłki w czasie lotu oraz na jakim etapie są próby w locie polskiego odrzutowca Flaris testowanego w Babimoście!

Spotykanie odbędzie się w dniu 28 listopada 2019 r., w czwartek o godzinie 11:00 w sali 302 bud A2 ul. Szafrana – Uniwersytet Zielonogórski.

Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby zafascynowane lotnictwem, ale również te, które łatwo zarazić nową pasją!

Aeroklub Ziemi Lubuskiej wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim nie mówi jeszcze ostatniego słowa w temacie lotnictwa – o tym również będzie mowa podczas spotkania.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony