Przejdź do treści
Źródło artykułu

I Samolotowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny Zielona Góra-Przylep 2015

Aeroklub Ziemi Lubuskiej i Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zapraszają na I Samolotowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny Zielona Góra-Przylep 2015, który odbędzie się 10.10.2015 r. na lotnisku w Przylepie.

Impreza jest dedykowana osobom o niewielkim, lub żadnym, doświadczeniu w tej dyscyplinie lotniczej, chcącym spędzić w przyjaznej atmosferze zielonogórskiego lotniska miły i poszerzający ich lotnicze umiejętności weekend.

Organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom podstawy samolotowego latania rajdowo-nawigacyjnego. Nie będą jednak wymagali umiejętności obliczania trasy (brak próby obliczeniowej) i zezwalają na używanie wszelkich urządzeń wspomagających nawigację po trasie (GPS). Rywalizacja będzie się odbywała wyłącznie na trasie (czasy, identyfikacja zdjęć) oraz podczas uproszczonej próby lądowań.

W ramach Pikniku przewiduje się rozegranie maksymalnie dwóch konkurencji nawigacyjnych zakończonych próbami lądowania na celność. Organizator dopuszcza możliwość rezygnacji z rozegrania części nawigacyjnej, rozszerzając jednocześnie ilość prób lądowania. Do rozegrania zawodów wymagane będzie rozegranie minimum jednej konkurencji.

Po rywalizacji organizatorzy będą też chcieli pokazać odradzające się lubuskie tradycje winiarskie (planowana wizyta w winnicy) i wręczyć nagrody przy wieczornym ognisku.

Przyloty załóg od 9 października 2015 r. (piątek). Weryfikacja wymaganych dokumentów odbywać się będzie od 9 października 2015 r. od godziny 14:00 do 10 października 2015 do godziny 10:00 LMT. Inauguracja Zawodów oraz odprawa odbędzie się 10 października 2015 r. (sobota) godz. 09:30 LMT. Początek konkurencji (starty) przewidziano od godz. 11:00 LMT. Planowane zakończenie konkurencji godz. 18:00 LMT.

Ogłoszenie wyników zawodów połączone z ogniskiem 10 października 2015 r. (sobota) godz. 20:30 LMT. Rozloty załóg 11 października 2015 r. (niedziela).

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych rezerwowym dniem rozegrania konkurencji nawigacyjnych/prób lądowania będzie niedziela 11 października 2015 r.

Regulamin Pikniku

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony