Przejdź do treści
Jerzy Kupiec z modelem (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)
Źródło artykułu

Zmarł Jerzy Kupiec – modelarz oddany swojej pasji

Ze smutkiem informujemy, że w niedzielę, 23 stycznia 2022 roku około godziny 17:00, odszedł od nas Jerzy Kupiec –  wieloletni i zasłużony członek sekcji modelarskiej Aeroklubu Zagłębia Miedziowego.

Zawsze uśmiechnięty, radosny, pomocny i uczynny, oddany swojej pasji. Aktwyny członek AZM, któremu nie był obojętny los stowarzyszenia.

Roman Mańko, bliski kolega Pana Jerzego i członek sekcji modelarskiej AZM wspomina czasy, kiedy Jerzy Kupiec uczył go sterowania modelemi latającymi: "Jurek pokazywał mi jak sterować modelem. W ręku trzymał aparaturę, ale w którymś momencie stracił kontrolę nad modelem i ten spadł do ogródka nieznanej nam osoby. Po zlokalizowaniu miejsca upadku modelu udaliśmy się do właściciela, żeby odzyskać model. Jurek z wrodzoną grzecznością poprosił właściciela o wydanie mu modelu. Właściciel jednak odparł, że nie ma żandego modelu w jego ogródku. Na to Jurek szybko odpowiedział, że cały czas na aparaturze mają informację z GPS'a, że model spadł właśnie w jego ogródku, na co właściciel odprał, że jak GPS wskazuje to model jest, po czym zwrócił Jurkowi zgubę."

"Jurek chętnie pokazywał swoją kolekcję modeli latających. Kiedyś, przy okazji wystawy fotografii lotniczej w Centrum Kultury Muza w Lubinie uświetnił wernisaż wystawą swoich modeli a to była pokaźna kolekcja. Podobnie przy okazji Targów Hobby i Pasji w galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie czy w galeri Piastowskiej w Legnicy. Bez Jurka nie obyło się również przy okazji festynów, które kiedyś miały miejsce na naszym lotnisku w Lubinie", wspomina Andrzej Onitsch.

Rodzinie i bliskim Jerzego Kupca składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczere kondolencje.
W imieniu całego AZM
Andrzej Onitsch

Pogrzeb Jerzego Kupca odbędzie się w czwartek, 27 stycznia 2022 roku, o godzinie 12:30 na Cmentarzu Zacisze w Lubinie (k. miejscowości Obora). Uroczystości pogrzebowe poprzedzone będą mszą w kościele w Osieku, która odbędzie się o godzinie 11:00.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony