VI Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2016

VI Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2016 (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w VI Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2016. Właśnie ruszyły zapisy. VI WOP Lubin 2016 rozpocznie się 11 czerwca 2016 roku a zakończy 25 czerwca 2016 roku.

Celem VI WOP Lubin 2016 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Organizator udostępni uczestnikom w miarę możliwości szybowce jedno i dwumiejscowe. Szybowce dwumiejscowe dostępne będą z instruktorem dla pilotów bez doświadczenia przelotowego. Z  uwagi  na  ograniczenia  sprzętowe  Organizator  zachęca  do  przybycia  z  własnym  (lub  klubowym) szybowcem.

Uczestnicy VI WOP Lubin 2016 powinni posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 26 czerwca 2016 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP, uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Ilość uczestników VI WOP jest ograniczona do 40 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie utworzona  lista  rezerwowa,  a o pierwszeństwie udziału w VI WOP Lubin 2016 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w VI WOP Lubin 2016 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z sinikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy. Na lotnisku dostępne jest paliwo AVGAS 100LL oraz Jet A1. W pobliżu lotniska znajdują się stacje paliw z paliwem tradycyjnym. Organizator nie zapewnia dostawy paliwa spoza terenu lotniska Lubin.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia na stronie: www.eplu.eu.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: www.eplu.eu.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus