7 Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2017 – są jeszcze 2 wolne szybowce

Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego)

15 czerwca rozpoczęła się siódma edycja Wiosennego Obozu Przelotowego LUBIN 2017 organizowanego przez Aeroklub Zagłębia Miedziowego. 7 WOP potrwa do 1 lipca 2017 roku.

Mamy dobrą informację dla pilotów szybowcowych. Jeśli któryś z nich odpuścił przyjazd na obóz z powodu braku sprzętu to organizator zaprasza, ponieważ dysponuje jeszcze dwoma wolnymi szybowcami Junior. Szczegółowych informacji udziela Darek Deptuła tel. 693 447 051.

Celem 7 WOP Lubin 2017 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 7 WOP Lubin 2017 powinni posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 1 lipca 2017 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP, uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Organizator przypomina też, że do udziału w 7 WOP Lubin 2017 dopuszczone są wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone są szybowce z sinikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy. Na lotnisku dostępne jest paliwo AVGAS 100LL oraz Jet A1. W pobliżu lotniska znajdują się stacje paliw z paliwem tradycyjnym. Organizator nie zapewnia dostawy paliwa spoza terenu lotniska Lubin.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator zaplanował wykłady i seminaria o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus