Przejdź do treści
Wojtek Górczyk (fot. Aeroklub Wrocławski)
Źródło artykułu

Odszedł Wojtek Górczyk

Z ogromnym smutkiem Aeroklub Wrocławski poinformował, że po długiej chorobie zmarł Wojtek Górczyk – wieloletni Szef Techniczny Aeroklubu.

Uroczystość pogrzebowa Wojtka Górczyka odbędzie się 25.11.2017 r. (sobota) o godz. 12:00 w Kościele w Miękini.

Żegnamy Człowieka, który był chodzącą historią Aeroklubu Wrocławskiego.

Wojtek Górczyk urodził się 26 stycznia 1964 roku we Wrocławiu. Wyrastał w rodzinie lotniczej, ojciec był mechanikiem w 11 Brandenburskim Pułku Lotnictwa Myśliwskiego na lotnisku Strachowicach.

Wojtek swoją przygodę lotniczą rozpoczął w Szczepie Harcerskim Błyskawica jako modelarz. Z czasem został instruktorem modelarskim i prowadził Modelarnię Lotniczą w Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec. Równolegle rozpoczął podstawowe szkolenie lotnicze szybowcowe, a później samolotowe.

Od 16 roku życia pracował społecznie w hangarach Aeroklubu Wrocławskiego szlifując techniczne rzemiosło. Gdy uzyskał licencję Mechanika Lotniczego, zatrudnił się w Aeroklubie Wrocławskim i z tym klubem związał swoje życie.

 
 

Wraz z bratem zaangażował się w koncepcję budowy Muzeum Lotnictwa we Wrocławiu, aktywnie remontował zabytkowe hangary przy ul. Karmelkowej (byłe koszary radzieckie) oraz na lotnisku Strachowice, przykładał ręce do odbudowy i przywrócenia do lotu samolotów CSS-13, Jak18. Do końca swoich dni pracował nad kolejnymi latającymi zabytkami.

Od kilku lat walczył z rakiem. Był w tej walce zawzięty i uparty. Wierzył, że wygra także tę bitwę i do końca wszystkich wokół przekonywał, że to niemoc tylko chwilowa. Osłabiony leczeniem zachorował na zapalenie płuc, które zakończyło się w szpitalu. W środę miał wyjść ze szpitala...

Do Błękitnej Eskadry odszedł we śnie w środę 22.11.2017 r. o godzinie 2 w nocy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony