Wspaniały debiut Arka Iwańskiego

Aeroklub Włocławski

Debiutujący na Mistrzostwach Świata balonów na ogrzane powietrze, Arkadiusz Iwański, pilot balonowy Aeroklubu Włocławskiego, zajął 28 miejsce. Zawody odbyły się w dniach 2-10 października 2010 w Debreczynie na Węgrzech a wzięło w nich udział 118 drużyn z całego świata.

Były to już 19 rozegrane Mistrzostwa Świata Balonów na Ogrzane Powietrze. Przez cały tydzień drużyny z całego świata konkurowały w 19 konkurencjach. Wśród 19 konkurencji, aż dwie zostały wygrane przez pilota z Włocławka. Arek Iwański startował na balonie Gaspol.

Sam udział w mistrzostwach był dla Arka Iwanskiego nie lada wyróżnieniem. Świadomość, że zespół pokonał ponad 70 konkurentów jest budująca i na pewno zmotywuje załogę do dalszych treningów.

***

Na 104 Konferencji Generalnej w Dublinie (8-9.10.2010 r.), na której Aeroklub Polski reprezentowali Prezes AP Włodzimierz Skalik i Sekretarz Genralny AP Maciej Lipka, podjęto uchwały w sprawie uzupełnienia składów poszczególnych komisji FAI o nowych jej członków. Wśród nich znalazł się przedstawiciel AP Arkadiusz Iwański w Komisji Balonowej, członek Aeroklubu Włocławskiego. 


Źródło: Aeroklub Włocławski
comments powered by Disqus