Zmarł Władysław Zygler – wieloletni instruktor szybowcowy Aeroklubu Warszawskiego

Władysław Zygler (fot. Aeroklub Warszawski)

Aeroklub Warszawski z głębokim żalem zawiadomił, że nagle i niespodziewanie, w wieku 52 lat, odszedł Władysław „Zyga” Zygler, pilot, wieloletni instruktor szybowcowy Aeroklubu Warszawskiego.

Do lotnictwa Władysław Zygler trafił poprzez Liceum Lotnicze w Dęblinie i Aeroklub Orląt, gdzie ukończył szkolenie spadochronowe i szybowcowe. Jako żołnierz zawodowy służył w służbach kontroli ruchu lotniczego. Pracując m.in. na 124,000 jako „Pułtusk Kontrola”. To wtedy właśnie nawiązał pierwsze kontakty z Aeroklubem Warszawskim, aby właśnie tu w 1989 r. wrócić do szybownictwa. Szybko zdobył uprawnienia instruktorskie i właśnie ta praca pochłonęła Go bez reszty.

Władysława Zyglera będziemy pamiętać przede wszystkim jako pilota – instruktora, który corocznie przypinał skrzydła kolejnej grupie szybowników. Był też niestrudzonym animatorem latania szybowcowego na Babicach. W Aeroklubie Warszawskim był człowiekiem instytucją. Lotnisko było Jego drugim domem. Gdy nie siedział w szybowcu, kierował lotami w kwadracie by, po powrocie do pracy, pełnić służbę na wieży.

Osierocił żonę i córkę, ale i również wielką rzeszę swoich uczniów i kolegów. Będzie zawsze obecny w naszych sercach…

Pożegnanie Władysława Zyglera i uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 24.01.2018 r., na cmentarzu parafialnym na Okęciu przy ulicy Lipowczana. Msza zostanie odprawiona o godz. 11:00 w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4A.

Źródło: Aeroklub Warszawski
comments powered by Disqus