Mistrzostwa Warszawy modeli szybowców halowych „Młody Szybownik” (fot. Aeromodelklub Artbem/FB)

Mistrzostwa Warszawy modeli szybowców halowych „Młody Szybownik” rozegrane

4 lutego 2018 r. w Hali OSiR Bemowo w Warszawie odbyły się otwarte Mistrzostwa Warszawy modeli szybowców halowych „Młody Szybownik”, dla najmłodszych modelarzy – do lat 14 w konkurencji modeli szybowców halowych – klasy F1N. Zawodom patronował Burmistrz Dzielnicy Bemowo Michał Grodzki, Aeroklub Warszawski był ich współorganizatorem.

Impreza zgromadziła na stercie 106 uczestników (w tym 81 sklasyfikowanych młodzików). Młodzi modelarze reprezentowali 9 klubów modelarskich z Warszawy i podwarszawskich miejscowości. Nowym Mistrzem Warszawy został Tomasz Budzik (Ośrodek Kultury i Sportu Zielonka), wicemistrzem – Piotr Stasiulewicz (Aeroklub Warszawski-LPPL), a zdobywcą brązowego medalu i tytułu drugiego Wicemistrza Warszawy – Paweł Koc (także z modelarni w Zielonce). W klasyfikacji drużynowej wygrała modelarnia OKiS Zielonka, srebro zdobyła modelarnia Ligi Przyjaciół Polskiego Lotnictwa, a medal brązowy wywalczyli modelarze z Klubu „Ważka” przy Ośrodku Kultury w Wieliszewie. Wszystkim Mistrzom gratulujemy!

Mistrzostwa młodych modelarzy uświetnił swą obecnością Burmistrz Dzielnicy Bemowo – Michał Grodzki, który z dużym zainteresowaniem oglądał loty konkursowe modeli szybowców F1N, pokazy modeli akrobacyjnych sterowanych radiem oraz wręczał trofea i nagrody. Wszystkim instytucjom, organizacjom, patronom medialnym, sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie organizacyjne.

Wyniki zawodów F1N 2018 Młody Szybownik TUTAJ.