Podwyżka za użytkowanie wieczyste lotniska w Dajtkach nieuzasadniona

Lotnisko Olsztyn-Dajtki (fot. skydive.olsztyn.pl/Aeroklub Warmińsko-Mazurski)

Jak poinformował Aeroklub Warmińsko-Mazurski, w dniu 8.10.2017 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie, podzieliło argumenty przedłożone przez Aeroklub Polski w zakresie podjętych przez Prezydenta m. Olsztyna, decyzji administracyjnych dotyczących ustalenia nowych opłat za użytkowanie wieczyste lotniska na olsztyńskich Dajtkach. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie podjęło decyzję o uznaniu powyższych decyzji za nieuzasadnione.

Sprawa dotyczy gigantycznej podwyżki za użytkowanie wieczyste lotniska w Dajtkach, która – jak stwierdził wcześniej Aeroklub Warmińsko-Mazurski – byłaby dla niego jak wyrok śmierci. Kwota opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste terenu lotniska na olsztyńskich Dajtkach miała wzrosnąć z kilkudziesięciu złotych do ponad pół miliona. Członkowie aeroklubu ostrzegali, że taka podwyżka oznaczałaby koniec funkcjonowania klubu.

Z zapisaów w dokumentach założycielskich najstarszego w Polsce lotniska sportowego wynika, że jest on zwolniony z opłat, ponieważ przysługuje mu 99% zniżki. Do tej pory klub płacił kilkadziesiąt złotych rocznie do miejskiej kasy.

Wysokość opłaty za użytkowanie wieczyste miasto wypowiedziało w 2015 roku. Jednak aeroklub nie zgodził się z przedstawioną przez ratusz wyceną na podtawie której ustalono nową opłatę w wysokości ponad pół miliona złotych rocznie, ponieważ, według wyceny aeroklubu, powinno to być około 170 tysięcy złotych. W wyniku tego sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które wczoraj podjęło korzystną dla Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego decyzję.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus