Przejdź do treści
Źródło artykułu

AWM zaprasza na 7 Rotariańską Majówkę Lotniczą (program)

Już po raz siódmy Aeroklub Warmińsko-Mazurski zaprasza na sympatyczny piknik rodzinny 7 Rotariańską Majówkę Lotniczą, która odbędzie się na lotnisku Dajtki w dniu 22 maja 2011r., w godzinach od 10:00 do 18:00.

Jak zawsze na lotnisku, całe rodziny w konwencji pikniku rodzinnego będą miały niepowtarzalną okazję spędzenia w tym dniu atrakcyjnego wspólnego czasu.

Rotary Club przy pomocy tej imprezy pragnie pozyskać środki finansowe na statutową pomoc jakiej udziela m.in. uzdolnionej młodzieży w postaci stypendiów naukowych, a także pomagając dzieciom w Domach Dziecka w Morągu i Szymonowie.

Aeroklub Warmińsko – Mazurski tą imprezą pragnie zbliżyć społeczność lokalną do idei lotniczych pokazując lotnictwo, jako jedną z atrakcyjnych form działalności sportowej i turystycznej, a także pragnie ukazać młodym ludziom alternatywne, odważne formy i metody zagospodarowania ich wolnego czasu.

Partnerem wspierającym majówki jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - podmiot zarządzający Polską przestrzenią powietrzną.

Zadaniem Agencji jest projektowanie i planowanie podziału przestrzeni powietrznej nad terytorium Kraju oraz kierowanie ruchem lotniczym w większości wydzielonych sektorów przestrzeni powietrznej - każda czynność wykonana przez zespół specjalistów z PAŻP służy szeroko pojętemu bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Najbardziej znanym chyba, ale też najbardziej wymagającym stanowiskiem pracy w PAŻP jest praca na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego. Na stoisku Agencji każdy z Państwa - a ofertę kierujemy przede wszystkim do młodych ludzi - będzie mógł wypróbować swoich sił i zdolności i na specjalnie przygotowanym stanowisku zrobić sobie test sprawdzający predyspozycje do pełnienia takiej funkcji.

Nabór do tej atrakcyjnej ale i trudnej oraz pełnej wyzwań pracy prowadzony jest w sposób ciągły - wszystkiego będzie można dowiedzieć się od przedstawicieli PAŻP obecnych na Majówce.

Impreza pomyślana jest tak, aby całe rodziny mogły spędzić czas na majówce w interesujący sposób, a w programie coś ciekawego dla siebie znajdą dzieci, młodzież, a także dorośli.


Ramowy Program Majówki
10.00 – Rozpoczęcie Majówki
10.15 – Występ dzieci z Domu Dziecka w Olsztynie
10.45 – Występ dzieci z Domu Dziecka w Morągu
11.15 – Zespół dziecięcy „Jarzębina” z Łowicza
12.00 – Oficjalne rozpoczęcie 7 Rotariańskiej Majówki Lotniczej
12.15 – Teatr Za Dwa Grosze „Bal na łące” – program dla dzieci
13.00 – Pokaz bokserski – Klub sportowy „Wilki” Olsztyn
13.15 – Polski Elvis – Adam Gałka zaśpiewa piosenki Elvisa Presleya
14.00 – Pokaz grupy ratownictwa wysokościowego KM Straży Pożarnej w Olsztynie
14.15 – Pokaz Capoeira - brazylijskiej sztuki walki z elementami tańca
15.00 – Pokaz tresury psów służbowych KMP Olsztyn
15.15 – Koncert The Bardons
15.45 – Antyterroryści w akcji – pokaz w wykonaniu Sekcji AT KWP Olsztyn
16.00 – Pokaz Capoeira - brazylijskiej sztuki walki z elementami tańca
16.30 – Koncert Peace Maker

Ponadto:
profilaktyka onkologiczna kobiet
wojskowa grochówka
specjały kuchni warmińskiej przygotowane przez „Grupę Anders”
zabawa fantowa
konkursy
gry i zabawy dla dzieci

Cały teren majówki będzie, jak co roku, zastawiony różnymi kramami oferującymi wszelkie atrakcje nie tylko rękodzieła ludowego dla dzieci i dorosłych.

O podniebienie uczestników będą dbały różnego rodzaju stoiska gastronomiczne oferujące niezastąpione na każdej typowej majówce grochówkę, karkówkę, kaszankę, kiełbasę, bigos czy też lody na deser i różne napoje dla zaspokojenia pragnienia.

Występy artystyczne na estradzie będą przeplatały się z pokazami sprawności operacyjnej Straży Pożarnej i rożnych służb Policji, pokazami ratownictwa medycznego i innymi.

Będzie można zaspokoić też głód wiedzy korzystając z obecności różnych stoisk reklamowych instytucji, firm, klubów auto i motorowych.

Jak co roku schronisko zwierząt w Olsztynie umożliwi zakupienie zwierząt i pomoc weterynaryjną na miejscu.

Za niewielkie drobne można będzie wziąć udział w charytatywnej zabawie fantowej i wygrać atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy gwarantują miłą i rodzinną atmosferę przez cały czas trwania majówki i gorąco na nią zapraszają!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony