AWM: Kolejne sukcesy naszych szybowników

Krzysztof Łuniewski/ fot. Aeroklub Warmińsko-Mazurski

Jak pewnie wielu z Was pamięta, nasze lotnisko [red.Olsztyn – Dajtki] i jego walory pogodowe rodzące rzadko spotykane warunki do uprawiania szybownictwa powodują, że od kilku lat piloci szybowcowi Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, poza dobrymi wynikami w zmaganiach na zwodach szybowcowych organizowanych w innych regionach kraju i świata, od paru ładnych lat "krzątają się" w okolicach medalowych miejsc - indywidualnie i drużynowo - w całorocznych rankingach szybowcowych.

Złoty Cumulus i Cumulusowe Niebo dla Szybowników Klubu AWM.
Zgodnie z informacją otrzymaną za pośrednictwem strony szybowce.com, w klasyfikacji „10 Najlepszych Wyników Szybowcowych roku 2010” opracowanej przez Witka Czarnika, nasz Pilot - Krzysiek Łuniewski , popularny „Łunochod” zdobył pierwsze miejsce i „Złotego Cumulusa”.

W ogólnej punktacji zdobył 61 punktów i wyprzedził Zbigniewa Nieradkę, zdobywcę drugiego miejsca o 17 punktów. Trzeci w generalnej klasyfikacji Janusz Centka stracił do naszego Zwycięzcy 27 punktów. Na 10 miejscu uplasował się nasz drugi Kolega – Bogdan „Mały” Dorożko. Tak więc w „10 – ce” szybowników którzy w 2010 roku uzyskali najlepsze wyniki szybowcowe w Polsce mamy dwóch Przedstawicieli naszego Klubu. Gratulacje dla Krzyśka za zwycięstwo, oraz dla Bogdana za wynik w pierwszej dziesiątce.

Także z wyników uzyskanych w klasyfikacji klubowej możemy czuć się usatysfakcjonowani i zadowoleni. Bo w tejże zwyciężył nasz Aeroklub z wynikiem 84 punkty, wyprzedzając Aeroklub Bielsko – Bialski oraz Poznański.

Gratulacje dla Indywidualnego Zwycięscy, oraz podziękowania i gratulacje dla wszystkich tych którzy przyczynili się do zwycięstwa zespołowego.

Trzeba także zrobić wszystko by ubiegłoroczny wynik powtórzyć w tym sezonie szybowcowym. Najlepiej w obu kategoriach.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus

Komentarze

Brawo!