7 Rotariańska Majówka Lotnicza

Lotnisko Olsztyn-Dajtki

Rotary Club wraz z Aeroklubem Warmińsko – Mazurskim organizują po raz siódmy na terenie lotniska w Dajtkach „ROTARIAŃSKĄ MAJÓWKĘ LOTNICZĄ” dla mieszkańców Olsztyna i okolic. Impreza odbędzie się 22 maja 2011 roku.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

Rotary Club przy pomocy tej imprezy pragnie pozyskać środki finansowe na statutową pomoc jakiej udziela m.in. uzdolnionej młodzieży w postaci stypendiów a także pomagając dzieciom w Domach Dziecka.

Aeroklub Warmińsko – Mazurski pragnie zbliżyć społeczność lokalną do idei lotniczych pokazując lotnictwo jako atrakcyjną formę działalności sportowej i turystycznej, a także ukazać młodym ludziom alternatywne, odważne formy i metody zagospodarowania ich wolnego czasu.

Impreza pomyślana jest tak aby całe rodziny mogły spędzić czas na majówce w interesujący sposób, a dzieci, młodzież i dorośli znaleźli dla siebie coś ciekawego.

Na program składać się będą:
atrakcje lotnicze, m.in: wystawa sprzętu lotniczego i modeli latających. Wszystko będzie można z bliska pooglądać. Porobić na pamiątkę zdjęcia na tle lub nawet w środku niektórych maszyn latających. Latać będą różne modele i samoloty zarówno małe jak i wielkie. Służące do uprawiania sportów, patrolowania, gaszenia pożarów czy też przewożenia pasażerów. Będą to szybowce, ultralighty, samoloty, wiatrakowce, motolotnie, paralotnie, spadochrony. Po raz pierwszy w Olsztynie zademonstruje się helikopter ratowniczy Eurocopter EC 135, który wchodzi właśnie do służby LPR. Można będzie też samemu spróbować polecieć czy też skoczyć w tandemie ze spadochronem. Niebo cały dzień będzie roić się od wszystkiego co lata i kolorowych czasz spadochronowych.

atrakcje artystyczne na estradzie będą zapewniały występy różnych zespołów ludowych, rockowych, countrowych, szantowych i innych a późne popołudnie uświetni jak zawsze co roku inna gwiazda wieczoru.

Cały pozostały plac majówki będzie jak co roku zastawiony różnymi kramami oferującymi wszelkie atrakcje nie tylko rękodzieła ludowego dla dzieci i dorosłych. O podniebienie uczestników będą dbały różne stoiska gastronomiczne oferujące – niezastąpione na każdej – majówce grochówkę, karkówkę, kaszankę, kiełbasę, bigos, lody i różne napoje. Występy artystyczne na estradzie będą przeplatały się z pokazami sprawności operacyjnej Straży Pożarnej i różnych służb Policji, pokazami ratownictwa medycznego i innymi.
Będzie można zaspokoić też głód wiedzy korzystając z obecności różnych stoisk reklamowych instytucji, firm, klubów auto i motorowych. Jak co roku schronisko zwierząt w Olsztynie umożliwi zakupienie zwierząt i pomoc weterynaryjną na miejscu. Za niewielkie drobne można będzie wziąć udział w zabawie fantowej i wygrać atrakcyjne nagrody.

Na imprezę zapraszają Prezydent Rotary Club Olsztyn Mieczysław Królak i Prezes Aeroklubu Warmińsko –Mazurskiego Aleksander Jarmołkowicz.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus

Komentarze

Cieszę się,że będzie można spadać ze spadochronem. Długo na to czekałam :o)

to samo pytanie sobie zadaję???????????????????

ale kiedy USUNIĘTO będzie ta majówka ???????????????????????/