Za nami II Paralotniowe Seminarium Przelotowe

Za nami II Paralotniowe Seminarium Przelotowe

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy. Za nami II Paralotniowe Seminarium Przelotowe. Po raz kolejny w Aeroklubie Regionalnym w Pińczowie spotkali się miłośnicy paralotniarstwa z całej Polski by doszkalać swoje umiejętności w lotach termicznych i przelotach.

Trzydniowe seminarium poprowadził Zbigniew Gotkiewicz - doświadczony instruktor paralotniowy, pilot testowy Dudka, czynny zawodnik z wieloma tytułami na koncie. „Piloci nabyli informacje na temat: polskiej przestrzeni powietrznej, planowania przelotów, szukania i najlepszego wykorzystywania kominów termicznych do uzyskania jak najlepszych przelotów, a także regulowania uprzęży.” – relacjonuje Paweł Maj, który z ramienia Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie koordynował przebieg imprezy.
Ciekawy wykład na temat wypadków paralotniowych w Polsce przedstawiła Agnieszka Chmielewska.

Część teoretyczną uzupełniały loty holowane za wyciągarką; rozegrano również konkurencję na najdłuższy przelot. Ten wyniósł 33 kilometry a jego autorem był Waldemar Kwaśniewski. II miejsce w tej konkurencji przypadło Tomaszowi Dembczyńskiemu (17 km), III zajął Marek Zychowiecki (11 km). Po zakończonych lotach kontynuowano panel dyskusyjny – z cennymi doświadczeniami pilotów z własnego latania w rożnych częściach Europy.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy seminarium otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy najdłuższych przelotów puchary i nagrody rzeczowe. Prezes Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie Michał Malesza złożył również podziękowanie Zbyszkowi Gotkiewiczowi za przeprowadzenie interesującego wykładu i nieocenioną pomoc w organizacji seminarium; Jurkowi Mańkowskiemu za bezpieczne i sprawne holowanie oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów – głównemu sponsorowi imprezy.

Do zobaczenia za rok

Iwona Senderowska
Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Źródło: Aeroklub w Pińczowie
comments powered by Disqus