Przejdź do treści
II Fiesta Balonowa w Pińczowie
Źródło artykułu

Fiesta z podmuchem

Za nami II Fiesta Balonowa. W miniony weekend (13-14 września) na pińczowskim lądowisku gromadzili się mieszkańcy regionu, turyści i amatorzy sportów lotniczych, którzy przybyli na pokazy lotów balonowych. Niestety, jak to bywa w organizacji imprez plenerowych, wszystko zależy od pogody i tym razem pogoda niestety pokrzyżowała nieco szyki organizatorom. Mimo wszystko odbyły się trzy tury lotów balonowych, a paralotniarze z Pińczowa i Buska-Zdroju wykonali kilkanaście lotów pod pińczowskim niebem.

Pierwsze loty balonowe wykonano już w czwartek w ramach tzw. „pogoni za lisem”. Symbolicznym lisem był balon z Rybnika, który goniły ekipy z Krakowa i Tarnowa. W sobotę rano w niebo wzbiły się 4 balony wykonując godzinne przeloty nad Pińczowem i okolicami. Pod wieczór, przy nienajlepszych warunkach pogodowych, pińczowianie mogli podziwiać balon z Mościckiego Klubu Balonowego z Tarnowa oraz balon Roleski. Niespodzianką dla wytrwałych widzów był pokaz sztucznych ogni podczepionych pod kosz jednego z balonów. Niestety nie udało się przeprowadzić nocnego pokazu, ani konkursu paralotniowego w precyzyjnym lądowaniu. A szkoda, bo zainteresowanie było olbrzymie.
Już za rok III Fiesta, która tym razem jest planowana na okres wakacyjny.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej Fiesty (PGNiG S.A., Zakład Kotlarski SAS, Urząd Miejski w Pińczowie, Lafarge Gips Sp z o.o., Uzdrowisko Busko-Zdrój, Centrum Dystrybucyjne Euro-Cash, Gomar Pińczów, Gipsatura Sp z o.o. Gacki - Leszcze 13, Marek Omasta „Pińczowianka”, Apteka Lidii Czyżyńskiej, Piekarnia Ponidzie) oraz Komendzie Powiatowej Policji w Pińczowie i Straży Miejskiej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

Patronami medialnymi II Fiesty Balonowej byli: dlapilota.pl, Skrzydlata Polska, Lotnicza Polska, Echo Dnia i Radio Kielce.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony