Przejdź do treści
Zawody na Celność Lądowania w Świdniku (fot. Aeroklub Świdnik)
Źródło artykułu

Zawody na Celność Lądowania w Świdniku rozegrane

Jak co roku na koniec sezonu Aeroklub Świdnik organizuje zawody na celność lądowania. W tym roku zaplanowane zostały na sobotę 28.09.2019r. Niestety ze względu na złą pogodę organizatorzy musieli przesunąć sportową rywalizacje na dzień następny czyli na niedzielę.

Do zawodów przystąpiło 9 zawodników.  Piloci startowali reprezentując: Aeroklub Świdnik, Ośrodek Szkolenia Lotniczego Navcom System oraz Aeroklub z Chicago. Zawodnicy mieli do dyspozycji 3 Cessny 152, dwie Wilgi PZL-104 oraz jeden  3Extrim.

Rozegrano dwie konkurencje lądowania. Najlepszym okazał się pilot z Aeroklubu Świdnik – Michał Szewczyk (C-152) – wynikiem 00.00 !  przed Jarosławem Motylem (PZL104 Wilga Aeroklub Świdnik ) i Adamem Sokołowskim ( C-152 Aeroklub Świdnik).

Zawody rozegrano w przy pięknej pogodzie  i w miłej atmosferze z udziałem publiczności. Po zawodach wręczono zwycięzcom puchary i pamiątkowe upominki ufundowane przez wydawnictwo KAGERO,  zaś  wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. – Na koniec zawodów dla publiczności wykonaliśmy kilka lotów widokowych nad Świdnikiem naszą przepiękną Wilgą – mówią organizatorzy.

Poniżej wyniki ostateczne  Aeroklubowych Zawodów na Celność Lądowania  w Świdniku:

Opracował: Krzysztof Janusz

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony