Przejdź do treści
V Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania w Turbii
Źródło artykułu

V Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania w Turbii

Sekcja Szybowcowa ASW zaprasza do udziału w V Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania. Zawody, po zmienionym terminie, odbędą się na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w dniu 4 października 2014 r. W przypadku pogody uniemożliwiającej loty, terminem zapasowym jest 5 października 2014 r.

W zawodach mogą brać udział Wszyscy!!! – od uczestników szkolenia podstawowego do instruktorów I klasy.

Rejestracja odbywa się on-line i trwa do 28 września 2014 r. Ze względów organizacyjnych, również do tego terminu powinna wpłynąć opłata wpisowa.

Loty wykonywane będą za wyciągarką na szybowcu Puchacz lub Puchatek. Każdy zawodnik wykonuje dwa loty. Kolejność lotów ustalona będzie w drodze losowania. Przed pierwszym lotem w ramach konkurencji, zostanie wykonany lot w celu ustalenia granic pola lądowań. Celem zawodnika jest wylądowanie szybowcem w obrębie wyznaczonego pola lądowań w taki sposób aby szybowiec zatrzymał się jak najbliżej wyznaczonego wcześniej punktu („chusteczki”). Na wynik całkowity składa się suma najkrótszej odległości od środka „chusteczki” do podwozia głównego, z obu lotów.

Piloci licencjonowani wykonują lot samodzielnie. Uczniowie-piloci i piloci z innych klubów wykonują lot z instruktorem-bezpiecznikiem. Wygrywa ten pilot którego suma odległości z obu lotów będzie najmniejsza.

Organizatorzy zawodów będą wdzięczni za pomoc w przygotowaniu i rozgrywaniu konkurencji. Potrzebne będą osoby do pomocy przy przygotowaniu pola lądowań oraz mierniczy.

Więcej informacji na stronie: www.zcl2014.aeroklubstalowowolski.pl lub na Facebooku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony