Zawody modelarskie F3E-klub w Kobylnicy

Model szybowca F3E (fot. rc-lipol.pl)

Aeroklub Poznański zaprasza modelarzy do udziału w klubowych zawodów zdalnie sterowanych modeli motoszybowców z napędem elektrycznym klasy F3E-klub. Zawody zostaną rozegrane 14.05.2017 r. (niedziela) na aeroklubowym lotnisku w Kobylnicy. Początek imprezy o godzinie 10:00.

Podczas zawodów każdy zawodnik może używać maksymalnie dwóch modeli. Dopuszcza się zamianę części pomiędzy tymi dwoma modelami. Ograniczenie to nie dotyczy elementów wyposażenia modeli, tj. silniki, śmigła, akumulatory, serwomechanizmy itp.

Podczas odprawy z zawodnikami przed rozpoczęciem zawodów zostanie określona liczba zaplanowanych rund, o której zadecyduje sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Minimalna liczba rund wynosi 3. Maksymalna liczba rund nie jest określona i jest uzależniona od pogody, liczby zawodników.

Celem rywalizacji sportowej jest uzyskanie jak największej liczby punktów przyznawanych za długotrwałość lotu ślizgowego (mierzonego od chwili wyłączenia silnika napędowego) oraz za celność lądowania

Zgłoszenia udziału w zawodach należy przesyłać na adres mslowik33@wp.pl w terminie do 12.05.2017 r.

Więcej informacji w Regulaminie.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus