II Zawody Modeli Szybowców Halowych w konkurencji F1N w Piątkowie

Model F1N (fot. MSML)

Aeroklub Poznański zaprasza modelarzy na kolejną edycję Otwartych Mistrzostw – II Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N, które odbędą się w dniu 2.12.2017 r. (sobota) w hali sportowej Szkoły Podstawowej, Osiedle Bolesława Chrobrego 105, na Piątkowie.

Organizatorem zawodów jest Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Poznaniu oraz Sekcja Modelarska Aeroklubu Poznańskiego. Zawodników i trenerów organizatorzy zapraszają na rozpoczęcie zawodów, które planowane jest na godz. 09:00.

Modele szybowców halowych klasy F1N ważą od kilku do kilkanastu gramów, mają około 60-70 cm rozpiętości skrzydeł i są wyrzucane z ręki. Warto podkreślić, że konkurencja F1N cieszy się stale rosnącą popularnością w naszym kraju.

Aby wyrównać szanse do zawodów dopuszcza się wyłącznie modele tzw. monotypy wykonane z zestawu produkcji Mariusza Wrony. Przewidziano 4 kolejki lotów konkursowych. Suma trzech najlepszych czasów lotów liczą się do wyniku końcowego zawodnika. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ilości kolejek w zależności od ilości zgłoszonych do zawodów zawodników.

Uczestnicy zawodów proszeni są o posiadanie miękkiego obuwia sportowego.

Program zawodów:
09:00 – Trening nieoficjalny
09:30 – Oficjalne Otwarcie Zawodów
09:45-12:30 – Loty konkursowe
13:00 – Oficjalne Zakończenie Zawodów

Więcej informacji można uzyskać u Janusza Węcławiaka tel. 510 565 463 oraz w dołączonym Biuletynie.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus