MŚ w Lataniu Rajdowym - ważą się losy tytułu mistrza świata

MŚ w Lataniu Rajdowym - ważą się losy tytułu mistrza świata

Czy ponownie Francuzi Julien Cherioux i David Le Gentil, czy też Polacy: Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski - zostaną Mistrzami Świata w Lataniu Rajdowym? Po drugim dniu mistrzostw prowadzili Francuzi, za nimi była polska para Marcin Chrząszcz i Kamil Kliza, na trzecim miejscu Radomski z Lechowskim.

Trzeciego i ostatniego dnia mistrzostw, klasyfikacja się pozmieniała. Zdecydowanie do przodu wysunął się duet Radomski - Lechowski. Teraz istotą jest podejście sędziów do kontrowersyjnego ostatniego lądowania Francuzów. Zdaniem uważnych obserwatorów w miejscu przyziemień - Francuzi wykonali klasyczną taczkę, to znaczy pojechali na przednim kole. Takie lądowanie karane jest surowo.Krótko mówiąc, jeśli sędziowie mimo wszystko niczego niewłaściwego w lądowaniu francuskiego duetu nie zobaczą - ci zostaną ponownie mistrzami świata. Jeśli zaś za to lądowanie dostaną punkty karne, spadną na trzecie miejsce. Wówczas Mistrzami Świata zostaną Bolesław Radomski i Darek Lechowski. Za nimi uplasują się Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek. Ostateczne rozstrzygnięcie w czwartek 21 sierpnia, około godziny 12.

Lądowanie Francuzów prezentujemy na tym zdjęciu. W tym monecie przyziemili idealnie w punkt zero, problemem jest to, co działo się ułamek sekundy potem.

W niższej kategorii Advanced zdecydowanie prowadzą też Polacy Jarosław Sysio i Marcin Skalik. Tu protestują Niemcy. Ich zdaniem startująca w barwach FAI polska załoga nie zasługuje na medale, bo te odbierać mogą tylko zawodnicy reprezentujący dany kraj. Tu też spór rozstrzygać będą sędziowie w czwartek.

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus