45. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej rozpoczęte

45 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej

W dniu 20 września br., na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, rozpoczęły się 45. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced, które potrwają do soboty, 25 września. W zawodach uczestniczy 16 zawodników, w tym pilot z Ukrainy.

W zawodach biorą udział zawodnicy reprezentujący aerokluby:

-    Aeroklub Poznański – pięciu pilotów: Łukasz Czepiela, Piotr Haberland, Wojciech Nowaczyk, Agata Nykaza i Tomasz Zdziarski;
-    Aeroklub Radomski –  trzech pilotów: Ireneusz Jesionek, Robert Kowalik i Bartłomiej Pyzik;
-    Aeroklub Śląski - trzech pilotów: Artur Kielak, Sebastian Nowicki i Radosław Rumszewicz;
-    Aeroklub Ziemi Lubuskiej – trzech pilotów: Krzysztof Kossiński, Wojciech Krupa i Piotr Szczepański;
-    Aeroklub Wrocławski – Artur Strączek;
-    Ukraina - Volodymyr Prysyazhnyuk;

Pierwsze loty Mistrzostw Polski odbyły się po godzinie 14:00, kiedy spodziewana była poprawa warunków meteorologicznych. Jako pierwszy startował Krzysztof Kossiński. Zawodników ocenia pięciu sędziów: Tamara Dovgalenko i Galyna Suprunenko z Ukrainy, Maciej Białek, Jan Gawęcki i Andrzej Wesołowski. Sędzią głównym jest Pavol Kavka ze Słowacji. Jury pracuje w składzie: Jerzy Makula - przewodniczący, Stanisław Ackerman i Jerzy Łobodda – członkowie. Dyrektorem sportowym jest Stanisław Szczepanowski.

W ramach zawodów zaplanowane są cztery konkurencje. Dodatkowo, w sobotę 25 września, o godzinie 15:00 organizatorzy zaplanowali atrakcyjną dla publiczności konkurencję Free Style w której wystartuje już tylko pięciu zawodników. O godzinie 17:00 odbędzie się wręczenie medali.

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus