Złoty Medal Aeroklubu Polskiego dla Jerzego Makuli

Złoty Medal Aeroklubu Polskiego dla Jerzego Makuli

Jerzy Makula – jeden z najbardziej utytułowanych pilotów Aeroklubu Polskiego zakończył karierę zawodniczą. Zarząd AP postanowił uhonorować akrobatę szybowcowego przyznając Złoty Medal Aeroklubu Polskiego.

Uroczystość wręczenia medalu miała miejsce podczas zakończenia 20. Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu, których Makula był Dyrektorem Sportowym. To  symboliczny moment, ponieważ dla wielokrotnego mistrza świata i Europy, były to pierwsze zawody w nowej roli.

Jerzy Makula mówił podczas uroczystości medalowej, że choć jest już po drugiej stronie sportu, to jego serce wciąż jest w szybowcu.

Jerzy Makula otrzymał Złoty Medal AP z rąk przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Polskiego – Marcina Kwiatosza i Adama Paski, oraz Sekretarza Generalnego AP – Macieja Stroińskiego, którzy w krótkiej laudacji wspominali najważniejsze momenty kariery zawodniczej szybownika. Sam Makula, wyraźnie zaskoczony, powiedział tylko że jest głęboko wzruszony i dziękuje całemu środowisku i Zarządowi AP z prezesem Włodzimierzem Skalikiem, za uhonorowanie tak ważnym odznaczeniem.

Jerzy Makula to siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny drużynowy mistrz świata, trzykrotny indywidualny mistrz Europy, a także czternastokrotny mistrz  Polski. Za swoje osiągnięcia oraz dzialalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI. *

*) – informacja ze strony lotclassic.pl

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus