Wielki sukces młodych Artystek z Polski

Wielki sukces młodych Artystek z Polski

Dwie Polki odniosły artystyczny sukces w Światowym Finale Konkursu Młodych Artystów FAI za swoją wizję tegorocznego tematu konkursu – "Ponad Chmurami".

Międzynarodowe Jury FAI wybrało zwycięskie obrazy w Konkursie Młodych Artystów FAI 2016. Artyści z całego świata nadsyłali do Lozanny prace w temacie „Ponad chmurami”.

Ostateczne wyniki są absolutnym sukcesem dwóch dziewczynek z Polski – Lidia Pankowska z Łasku zdobyła brązowy medal FAI w kategorii 6-9 lat, z kolei Hanna Tomaszuk z Warszawy może również cieszyć się z brązowego medalu FAI w kategorii 10-13 lat.

Warto przypomnieć, że talent Lidii Pankowskiej został doceniony przez Jury FAI po raz kolejny. Dziewczynka w zeszłym roku w Konkursie Młodych Artystów FAI zdobyła II miejsce! (Przeczytaj także: Polka druga w konkursie Młodych Artystów FAI 2016).

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace z Polski.


Lidia Pankowska


Hanna Tomaszuk

Wyniki Finału Światowego są już opublikowane na stronie Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI TUTAJ

Prace utalentowanych Artystek można zobaczyć także w Katalogu Finału Ogólnopolskiego TUTAJ

Słów kilka o Konkursie Młodych Artystów FAI

Konkurs Młodych Artystów FAI jest organizowany nieprzerwanie od 1986 r. Polska uczestniczy w nim od 2000 roku, a Bemowskie Centrum Kultury, z upoważnienia Aeroklubu Polskiego, jest organizatorem konkursu w Polsce od 2007 roku. Jego celem jest promocja sportu lotniczego oraz przybliżenie wielu aspektów lotnictwa. Konkurs FAI, to także możliwość pokazania różnych umiejętności i osobowości poprzez sztukę. W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej CIEA-FAI określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. Wśród laureatów – medalistów FAI, na szczeblu światowym jest już wiele osób z Polski. W roku ubiegłym międzynarodowe Jury oceniło bardzo wysoko pracę Lidii Pankowskiej w kategorii „młodzików”, przyznając jej srebrny medal FAI.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus