Robel i Bułgakow paralotniowymi Mistrzami Polski

W minioną niedzielę zakończyły Paralotniowe Mistrzostwa Polski AD 2014. W opinii samych zawodników zawody te były jednymi z najbardziej emocjonujących w historii polskiego paralotniarstwa. Powodem tego był fakt, iż miejsca na podium ważyły się do ostatnich minut zawodów.

Po 4 spektakularnych konkurencjach rozgranych w słoweńskim Tołminie oraz 2 konkurencjach, które udało się rozegrać w Międzybrodziu Żywieckim zwyciężyli: Marek Robel w klasyfikacji generalnej mężczyzn i Klaudia Bułgakow w klasyfikacji generalnej kobiet. Drużynowym Mistrzem Polskim została ekipa UFO Team z Krakowa.

Kompletne wyniki wyglądają następująco:

Klasyfikacja generalna:

- Marek Robel (Niviuk Icepeak 7 Pro)
- Paweł Kumorek (Niviuk Icepeak 6)
- Mariusz Wiśniowski (Ozone Enzo 2)

W klasyfikacji kobiecej:

- Klaudia Bułgakow (Niviuk Icpeak 7 Pro)