Przejdź do treści
115. Konferencja Generalna FAI 2021 (fot. fai.org)
Źródło artykułu

Podsumowanie 115. Konferencji Generalnej FAI 2021

115. Konferencja Generalna FAI odbyła się online w dniach 9-11 listopada 2021 roku. W obradach zdalnych uczestniczyło w sumie 137 uczestników, reprezentujących 50 członków FAI.

Konferencje Generalne FAI zwykle odbywają się stacjonarnie z osobistym uczestnictwem delegatów. Jednak ze względu na wciąż trwającą pandemię, która ma wpływ na podróże, drugi rok z rzędu podjęto decyzję o zorganizowaniu Konferencji Generalnej online. Konferencja trwała trzy dni, a sesje trwały 2,5 – 3 godziny każdego dnia. Pełne protokoły z konferencji mają zostać opublikowane na początku 2022 roku.

Jak zwykle podczas konferencji odbyła się ceremonia wręczenia nagród FAI. W tym roku laureaci medali i dyplomów zostali ogłoszeni za pośrednictwem wideo, które było transmitowane na żywo na stronie internetowej FAI i kanałach mediów społecznościowych wieczorem 9 listopada. To był wyjątkowy wieczór dla naszych kolegów, którzy w tym roku otrzymali wyróżnienia FAI – Aeromodelling Gold Medal otrzymał Bogdan Wierzba, Ballooning Montgolfiere Diploma odebrałTeam Poland One Gordon Bennett aa Ann Welch Diploma wyróżniono Krzysztofa Romickiego i Wojciecha Strzyżakowskiego! Gratulujemy!

Ceremonię wręczenia nagród można obejrzeć poniżej:

Najważniejsze punkty 115. Konferencji Generalnej FAI 2021:

  • Przyjęto trzy nowe kraje członkowskie FAI: Gruzję, Armenię i Bahrajn.
  • Sprawozdania na temat finansów 2020 i finansów 2021 (od początku roku) zostały dobrze przyjęte, a budżet 2022 został zatwierdzony.
  • Komisje FAI zrelacjonowały swoje ostatnie działania, wspólne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów wynikających z pandemii oraz przedstawiły nowe inicjatywy i obszary do dalszego rozwoju, a także najważniejsze wydarzenia z kalendarzy sportowych na rok 2022 i później.
  • Koncepcja aktualizacji Kodeksów Etyki i Dyscyplinarnych zainicjowana przez Generalną Komisję Sportów Lotniczych FAI (CASI) została zatwierdzona do ewentualnej implementacji od stycznia 2023 roku.
  • Ocenie poddano wydarzenia sportowe kategorii I, które odbyły się w 2021 r. – delegaci uznali, że pomimo powszechnych ograniczeń w podróżowaniu i innych utrudnień związanych z Covid-19, to był dobry rok z wysokim poziome uczestnictwa i wieloma sukcesami.
  • Omówiono plany dotyczące przyszłych Konferencji Generalnych, a decyzja w sprawie GC 2022 ma zostać podjęta do maja 2022 r. Lokalizacją konferencji w 2023 r. będzie Dayton, Ohio w USA.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony