"Jak zostać pilotem?" – webinar z udziałem ekspertów z całego świata

Webinar "Jak zostać pilotem" (fot. Aeroklub Polski)

Pomimo pandemicznych czasów apetyt na latanie w general aviation i zawód pilota nie maleje. Szkoły lotnicze dalej widzą boom kandydatów chętnych do absorbowania lotniczej wiedzy i umiejętności.

W najbliższą środę 12 maja o godzinie 11:00 Targi Kielce i Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego i rzecznik prasowy Aeroklubu Polskiego, zapraszają na webinar „Jak zostać pilotem?".

Podczas spotkania omówiona przez międzynarodowych ekspertów zostanie droga do zdobycia uprawnień pilota. Porozmawiają o tym eksperci z całego świata. Spotkanie odbędzie się na Facebooku Targów Lotniczych Aviation Expo www.facebook.com/AviationExpoKielce

Partnerem merytorycznym spotkania jest Lot Flight Academy i Aeroklub Polski. Piloci LOT Flight Academy opowiedzą jak wygląda szkolenie teoretyczne i praktyczne do licencji turystycznej, a także na czym polega szkolenie „Od zera do ATPL".

Dowiemy się również w jakim kierunku ewoluują zmiany szkolenia ATPL. Przedstawiciele linii lotniczych z różnych zakątków świata (Francji, Qataru, Rumunii, Stanów Zjednoczonych) i Aeroklubu Polskiego podzielą się swoim doświadczeniem w zdobywaniu kolejnych uprawnień lotniczych. O tym jak kształtują osobowość pilota różne lotnicze dyscypliny sportowe opowiedzą Łukasz Czepiela, Michał Wieczorek i Anita Wodkowska.

Gościem specjalnym będzie George Rebender, który pracował w Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, zajmując się programem szkolenia pilotów, a także sztuczną inteligencją. Andreea Litescu, kobieta kapitan Airbusa A320 obiecała przekazać swoje know how godzenia macierzyństwa z obowiązkami zawodowymi, a także jak wyglądało jej przejście z Boeinga 737 na Airbusa A320. Amerykański pilot, Ted Greenfield, autor bloga Over 50 and learning to fly z pewnością nas przekona, że na naukę latania, nigdy nie jest za późno.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus