EGC2013: Wszyscy Polacy na pozycjach medalowych

17. Szybowcowe Mistzrostwa Europy

Pięć dni przerwy, spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi, na 17. Szybowcowych Mistzrostwach Europy rozgrywanych w Ostrowie Wielkopolskim, pozwoliły naładować naszym zawodnikom akumulatory.

Skoncentrowani przystąpili do walki o kolejne punkty w szóstej konkurencji mistrzostw. Bardzo dobre wyniki naszych pilotów w szóstej konkurencji dały znakomity efekt. Wszyscy polscy zawodnicy w klasyfikacji generalnej mistrzostw po sześciu konkurencjach znajdują się w pierwszej trójce w swoich klasach.

Szczególnie cieszy sukces naszej załogi Adam Czeladzki i Krzysztof Trzewik (obaj Aeroklub Warszawski). Po doskonałej współpracy z drugą naszą załogą  Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) i Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) wygrali dzisiejszą konkurencję. Janusz i Łukasz byli dzisiaj trzeci. W klasyfikacji generalnej warszawska załoga awansowała na trzecie miejsce a Centka z Grabowskim umocnili się na drugiej pozycji.

Tradycyjnie doskonale spisała się nasza trójka w klasie standard. Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) był dzisiaj drugi a Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) i Paweł Wojciechowski (Aeroklub Leszczyński) zajęli dzisiaj 3 miejsce z tą samą ilością punktów. Bardzo cieszy, że kolejny raz cały przelot został wykonany razem przez całą długą trasę. Tak dobry wynik pozwolił zwiększyć naszym pilotom przewagę nad konkurentami. W klasyfikacji generalnej po 6 konkurencjach nadal prowadzi Kawa, przed Wójcikiem i Wojciechowskim

Nasi reprezentanci z klasy Club bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejszą konkurencję. Niestety w połowie trasy pojawiła się niewielka różnica wysokości między naszymi zawodnikami. Nieregularne wznoszenia spowodowały powiększenie różnicy. Słabsze noszenia na mniejszej wysokości wyhamowały Łukasza Błaszczyka (Aeroklub Ostrowski). W efekcie Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie) był dzisiaj szybszy i zajął trzecie miejsce w konkurencji, awansując w klasyfikacji generalnej na 3 miejsce. Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski) był szesnasty i w klasyfikacji generalnej pozostaje na miejscu drugim.

W klasyfikacji zespołowej mistrzostw po sześciu konkurencjach, Polski zespół umocnił się na pierwszym miejscu.

Klasa standard – 33 zawodników

Wyniki szóstej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po sześciu konkurencjach:

Klasa Club – 34 zawodników

Wyniki szóstej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po sześciu konkurencjach:

Klasa Wielomiejscowa – 23 załogi

Wyniki szóstej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po sześciu konkurencjach:

Więcej informacji na stronie www.egc2013.eu

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus